Saeimas deputāts: Vairāku lielu, starptautisku sporta sacensību norise Latvijā ir apdraudēta

Sandis Riekstiņš, sportazinas.com
Sandis Riekstiņš | Foto: Edijs Pālēns/LETA

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisija otrdien, 17.septembrī, spriedīs par finansējumu, kas nākamā gada valsts budžetā nepieciešams sporta nozarei.

“Vairāku lielu, starptautisku sporta sacensību norise Latvijā ir apdraudēta, jo pastāv nopietnas bažas, ka nākamā gada valsts budžetā nozarei varētu netikt nodrošināts adekvāts finansējums. Sporta nozares pārstāvji Izglītības un zinātnes ministrijai prasījuši vairāk nekā trīs miljonus eiro, lai nākamgad nodrošinātu starptautisko sacensību norisi, taču pagaidām izskatās, ka budžetā tam plānots atvēlēt vien 0,5 miljonus,” sacīja apakškomisijas priekšsēdētājs Sandis Riekstiņš, uzsverot, ka šāda situācija nav pieļaujama, jo starptautiskās sacensības ne vien veicina nozares attīstību, bet arī ļauj atpelnīt ieguldīto naudu.

Kā akcentēja Riekstiņš, komisija iztaujās atbildīgās ministrijas pārstāvjus, tostarp Sporta departamenta direktoru Edgaru Severu, par plāniem attiecībā uz atbalstu sporta nozarei.

Tāpat plānots pārrunāt jautājumu par prioritārajiem sporta veidiem augstu sasniegumu sportā, pie kura Izglītības un zinātnes ministrijas vadībā strādā īpaša darba grupa. Deputāti diskutēs par jau paveikto un veicamajiem darbiem, nosakot prioritāros virzienus sporta politikas attīstībā, informēja apakškomisijas priekšsēdētājs.

Informāciju sagatavoja Saeimas Preses dienests

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par