Sākusies nominantu izvirzīšana “Trīs zvaigžņu balvai”

14/10/2021 13:44

Ceturtdien sākusies nominantu izvirzīšana “Trīs zvaigžņu balvai”, informē Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK).

Tāpat kā pagājušogad “Trīs Zvaigžņu balva 2021” uzvarētāji tiks noskaidroti divās kārtās – no 14. līdz 25.oktobrim Latvijas sporta nozares profesionāļi un sporta žurnālisti tiks aicināti izvirzīt savus pretendentus katrā no vienpadsmit nominācijām. Savukārt otrajā kārtā, kas norisināsies no 8. līdz 28.novembrim, notiks tautas balsojums, kura ietvaros ikviens sporta dzīves vērotājs, sporta žurnālisti un sportisti ar savu balsojumu noteiks 2021.gada nomināciju uzvarētājus.

“Trīs Zvaigžņu balva 2021” tiks pasniegta 13 nominācijās – Gada izrāviens sportā, Gada notikums sportā, Gada sporta federācija, Gada sporta pašvaldība, Gada sporta treneris/e, Gada sporta komanda, Gada sporta komanda individuālajos sporta veidos, Gada paralimpiskais sportists/e, Gada sportists/e tehniskajos sporta veidos, Gada sportiste, Gada sportists. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izvirza un nosaka nominācijas “Gada sporta skolotājs/-a” uzvarētāju, savukārt nomināciju “Mūža ieguldījums sportā” nosaka ceremonijas žūrija, un tās ieguvējs tiks publiski paziņots šī gada 6.decembrī pēc žūrijas sēdes.

Šogad žūrija sastāv no septiņiem dalībniekiem, to vada Saeimas Sporta apakškomisijas vadītājs Sandis Riekstiņš, un tās sastāvu veido seši sabiedrībā pazīstami dažādu nozaru pārstāvji: Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa; SIA “Madara Cosmetics” līdzīpašniece un vadītāja Lotte Tīsenkopfa – Iltnere; kardiologs un Latvijas Universitātes (LU) profesors Andrejs Ērglis; Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) rektors, profesors Juris Grants; kino, teātra un operas režisors, Dailes teātra mākslinieciskais direktors Viesturs Kairišs; visu laiku rezultatīvākais Latvijas futbola valstsvienības spēlētājs Māris Verpakovskis.

Sporta “Trīs Zvaigžņu balva 2021” žūrijas uzdevums ir apkopot un apstiprināt balsojuma rezultātus, izvirzīt un apstiprināt nomināciju “Mūža ieguldījumu sportā” un autorizēt sporta skolotāja/-es konkursa rezultātus. LOK prezidents Žoržs Tikmers atzīmē, ka pagājušajā gadā izaicinājums bija izveidot jaunu, demokrātisku un skaidru pieeju gada svinīgā sporta nozares pasākuma norisē ar aktīvu visas sabiedrības iesaisti.  “Mēs to panācām, tautas balsojumā saņemot vairāk kā 250 000 balsis. Šajā gadā ejam soli tālāk – izcilības vērtēs izcilības, jo žūrijā uzaicināti dažādu nozaru pārstāvji – viedokļu līderi un personības, kas ar savu piemēru un aktīvo dzīves pozīciju savā nozarē var neatkarīgi un objektīvi izvērtēt arī sasniegto sportā,” stāsta Tikmers.

Savukārt IZM Sporta departamenta direktors, valsts sekretāres vietnieks Edgars Severs uzsver, ka katrai nozarei tās darba un panākumu izvērtēšanā ir vajadzīga sabiedrības pilnīgāka iesaiste. “Tieši tāpēc pagājušajā gadā ieviestais jaunais sporta sasniegumu godināšanas koncepts – “Trīs Zvaigžņu balva” šajā gadā paredz ne tikai sporta sabiedrības profesionāļu iesaisti nominantu vērtēšana, izvirzot savus pretendentus, bet tas kļūst arvien atvērtāks, demokrātiskāks un iesaistošāks, turpinot nodrošināt sabiedrības iesaisti tautas balsojumā un izmantojot citādu pieeju pasākuma žūrijas sastāva izveidei,” stāsta Severs.

Saskaņā ar “Trīs Zvaigžņu balva 2021” nolikumu nominantus (izņemot nominācijas “Gada sporta skolotājs/-a “un “Mūža ieguldījums sportā”) pirmajā kārtā izvirza plašs sporta nozares profesionāļu loks: 94 Latvijā atzītās sporta veidu federācijas (savienības, apvienības un asociācijas); Saeimas Sporta apakškomisija; IZM; Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) Valde; LOK Valde; Latvijas Paralimpiskās komitejas (LPK) Valde; Latvijas Sporta izglītības iestāžu Direktoru padomes Valde; Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) Sporta jautājumu apakškomisija; LSPA vadība; Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas (LKSSA) Valde; Latvijas sporta žurnālisti. Sporta sabiedrības sasniegumu godināšanas pasākumu “Trīs Zvaigžņu balva 2021” organizē LOK ar IZM atbalstu.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Dāvis Bertāns
28/11/2021 21:20

“Wizards” galvenais treneris par Bertāna snieguma krīzi: Kādā brīdī viņš atvērsies

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Vašingtonas “Wizards” galvenais treneris Vess Anselds atzinis, ka viņš neuztraucas par latviešu spēlētāja Dāvja Bertāna šīs sezonas vājo sniegumu, sakot, ka kādā brīdī viņš atvērsies…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…