Salāhs ieved Ēģiptes izlasi Āfrikas Nāciju kausa ceturtdaļfinālā

26/01/2022 23:27
Mohameds Salāhs

Ēģiptes futbola izlase trešdien Kamerūnas pilsētā iekļuva Dualā iekļuva Āfrikas Nāciju kausa ceturtdaļfinālā. Ēģiptieši astotdaļfināla duelī ar 0:0 (0:0, 11 m – 5:4) uzvarēja Kotdivuāru.

Pamatlaikā komandas līdz vārtu guvumam netika, un nācās spēlēt papildlaiku, taču arī papildlaika pusstundā vārti iekaroti netika. Tiesības sist pirmajiem tika Kotdivuāras futbolistiem, taču viņi šo niecīgo psiholoģisko priekšrocību neizmantoja. Pēcspēles sitienu sērijas rezultātu izšķīra Ēģiptes vārtsargs Gabaski, kurš trešajā sitienu sērijā ar roku atvairīja Erika Baijī raidījumu, kā arī Mohameds Salāhs, kurš realizēja pēdējo sitienu, raidot bumbu vārtu labajā stūrī. Šī pāra uzvarētājus ceturtdaļfinālā jau gaida Senegāla.

Ekvatoriālās Gvinejas futbola izlase trešdien Kamerūnas pilsētā iekļuva Limbē kā pēdējā iekļuva Āfrikas Nāciju kausa ceturtdaļfinālā. Pēdējā astotdaļfinālā trešdien Ekvatoriālā Gvineja ar 0:0 (0:0, 11 m – 6:5) uzvarēja Mali.

Arī otrā trešdienas ceturtdaļfinālā vārti pamatlaikā gūti netika, komandām ejot laukumā vēl 30 minūtes. Arī tajās uzvarētājs nekļuva zināms, ceturtdaļfinālistu noskaidrojot 11 metru sitienu sērijā. Jau pirmo sitienu nerealizēja Ekvatoriālās Gvinejas spēlētājs Emilio Nsue, bet trešajā sērijā bumbu vārtos raidīt nespēja Masadio Aidara – 2:2. Arī Amari Traorē nespēja gūt vārtus, pēc ceturtās sērijas vadībā ar 3:2 izvirzoties jau Ekvatoriālās Gvinejas komandai, kam piektajā sērijā ar Pavlo Ganē sitienu bija iespējams uzvarēt, taču šī iespēja netika izmantota – 3:3. Turpmākos sitienus izpildot bez kļūdām, uzvarētājs tika noskaidrots astotajā sitienu sērijā, kad precīzs bija Ekvatoriālās Gvinejas pārstāvja Santjago Enemes sitiens, bet pretinieku komandā vārtsargu pārspēt neizdevās Falē Sako. – 6:5.

Ceturtdaļfinālā jau iekļuvušas un savā starpā spēlēs Tunisija un Burkinafaso, kā arī Kamerūna un Gambija. Finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas bija sadalītas sešās apakšgrupās pa četrām komandām katrā. Izslēgšanas turnīrā iekļuva katras apakšgrupas divas labākās komandas, kā arī četras labākās trešo vietu ieguvējas.

Āfrikas Futbola konfederācija (CAF) ir lēmusi, ka Covid-19 izplatības dēļ tiek ierobežots līdzjutēju skaits stadionos. Mājinieces Kamerūnas mačus drīkst apmeklēt līdz 80 procentiem skatītāju no stadiona ietilpības, kamēr pārējos mačus – ne vairāk kā 60 procenti no stadiona ietilpības. Āfrikas Nāciju kausa izcīņa (Āfrikas čempionāts) no 9.janvāra līdz 6.februārim notiek Kamerūnā. Meistarsacīkstēm bija jānotiek pagājušā gada vasarā, bet tās tika pārceltas uz šo ziemu un saglabājušas savu nosaukumu “2021 Africa Cup of Nations”. 2019.gada Ēģiptē notikušajā finālturnīrā uzvarēja Alžīrija, kas titula mačā ar 1:0 pārspēja Senegālu.