“Salavat Julajev” grauj un atspēlē vienu maču sērijā pret Hārtlija trenēto “Avangard”

02/04/2019 19:53
Salavat Yulaev, Sportazinas.com

Ufas “Salavat Julajev” komanda otrdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa Austrumu konferences fināla trešajā spēlē savā laukumā ar rezultātu 5:1 (3:0, 0:1, 2:0) pārspēja Latvijas izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadīto Omskas “Avangard”, sērijā līdz četrām uzvarām samazinot deficītu līdz 1-2.

Ufas vienībai ļoti veiksmīgs bija pirmais periods, jo tajā pa vārtiem guva Artjoms Sergejevs, Jonass Kempainens un Tēmu Hartikainens, kas pēc pirmajām 20 minūtēm mājiniekiem ļāva atrasties vadībā ar drošo 3:0. Pēc pirmās trešdaļas Hārtlijs veica vārtsargu rokādi, bet mača 38. minūtē Deniss Zernovs vienus vārtus atguva, tomēr viesi vairāk vārtus neiemeta.

Savukārt mača 59. minūtē Maksims Majorovs raidīja ripu jau tukšos “Avangard” vārtos, kamēr 18 sekundes pirms spēles beigām galarezultātu uzstādīja Pjotrs Hohrjakovs.

Sērijas ceturtais mačs notiks ceturtdien Ufā.

Hārtlija iekļūšana Gagarina kausa konferences finālā arī nozīmē to, ka viņš tuvākajā laikā nevarēs pievienoties Latvijas izlasei. Valstsvienība gatavošanos kārtējam pasaules čempionātam uzsāks 8.aprīlī.

Tikmēr Rietumu konferences finālsērijā regulārā čempionāta uzvarētāja Maskavas CSKA ar 2-1 ir vadībā pret Sanktpēterburgas SKA.

Gagarina kausa izcīņu piekto gadu pēc kārtas nesasniedza Latvijas komanda Rīgas “Dinamo”.