Kalniņš un “Jokerit” joprojām netiek tālāk, Hārtlijs un “Avangard” paliek bez tiesības uz kļūdu

09/03/2020 20:53

Latvijas hokeja izlases vārtsargs Jānis Kalniņš ielaida četrus vārtus Gagarina kausa Rietumu konferences ceturtdaļfināla piektajā mačā, kurā viņa pārstāvētā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība Helsinku “Jokerit” zaudēja Jaroslavļas “Lokomotiv” ar 2:4.

Desmitajā minūtē Somijas klubs nonāca iedzinējos, bet līdz pārtraukumam spēja izvirzīties vadībā – 2:1. Identisks rezultāts bija arī pēc divām trešdaļām, savukārt trešajā periodā Kalniņa sargātajos vārtos ielidoja trīs ripas. Mača beigās latvietis tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, kas rezultātu nedeva.

Šajā cīņā Kalniņš atvairīja 21 no 25 metieniem. Rezultāts sērijā kļuvis 3-2. Sestā spēle tiks aizvadita Jaroslavļā 11. martā.

Tikmēr Latvijas hokeja izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadītā Omskas “Avangard” piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 3:6 Gagarina kausa Austrumu kausa ceturtdaļfināla piektajā mačā.

Savā mājas laukumā “Avangard” atklāja rezultātu jau sestajā minūtē kad precīzs bija Pāvels Dedunovs, taču jau pēc 54 sekundēm Pjotrs Hohrjakovs panāca izlīdzinājumu. Otrā perioda sākumā Vile Poka otro reizi izvirzīja mājiniekus vadībā, uz ko viesi no Ufas atbildēja ar Filipa Larsena vārtu guvumu pamatlaika vidū.

Turpinājumā “Avangard” vārtos ielidoja četras ripas. Laukuma saimnieku cerības sagrāva Vladislavs Kartajevs, kurš 12 minūtes pirms sirēnas guva vārtus mazākumā un panāca 2:5.

Ufas sestos vārtus iemeta Hohrjakovs, bet Hārtlija komanda atlikušajā laikā spēja vien samazināt deficītu līdz 3:6 pēc aktīvās spēles vārtu priekšā Sergeja Šumakova izpildījumā.

Omska piedzīvoja trešo neveiksmi sērijā, kurā rezultāts kļuvis 2:3. Sestais mačs notiks Ufā 11. martā.

Citā spēlē Nursultanas “Barys” ar 5:2 pārspēja Magņitogorskas “Metallurg” un droši iesoļoja Gagarina kausa otrajā kārtā, svinot uzvaru sērijā ar 4-1.

Rietumu konferences pusfinālu jau sasniegušas Maskavas CSKA un Sanktpēterburgas SKA vienības, bet Austrumu konferencē nākamajā kārtā spēlēs “Barys” un Kazaņas “Ak Bars”. Vēl četras konferenču pusfinālu dalībnieces tiks noskaidrotas tuvākajā laikā.