Salija piedzīvo debiju KHL, Indrašis un “Dynamo” no Ķīnas aizved uzvaru

19/10/2019 12:53

Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) šodien debitēja latviešu aizsargs Artūrs Salija, bet viņa pārstāvētā Pekinas “Kunlun” ar 1:2 (1:1, 0:1, 0:1) piekāpās Latvijas izlases uzbrucēja Mika Indraša Maskavas “Dynamo”.

27 gadus vecais Salija sezonu sāka Krievijas augstākās līgas (VHL) kluba Pekinas “KRS-BSU” rindās, bet šonedēļ izpelnījās izsaukumu uz “Kunlun”.

Cīņas rezultātu spēles astotajā minūtē atklāja Maskavas komandas uzbrukuma līderis Vadims Šipačovs, kurš guva savas karjeras 200.vārtus KHL. Perioda turpinājumā kanādiešu hokejists Ādams Kraknels vairākumā panāca neizšķirtu.

Spēles otrais periods noslēdzās bez vārtu guvumiem, bet cīņas pēdējās 20 minūtēs panākumu nokārtoja viesi, uzvaras vārtus gūstot Vjačeslavam Kuļominam.

Salija, kurš mājinieku rindās debitēja ar 75.numuru, spēlēja 7:44 minūtes, kuru laikā izpildīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem, atzīmējās ar trīs bloķētiem metieniem, kā arī diviem spēka paņēmieniem.

Indrašis darbojās maskaviešu otrajā uzbrucēju trijniekā, laukumā pavadot 15:07 minūtes, kuru laikā ar rezultatīvām darbībām neatzīmējās, bet izdarīja četrus metienus pa pretinieku vārtiem.

VHL Salija šogad aizvadījis 14 spēles, atzīmējoties ar vienu rezultatīvu piespēli. Pēdējās trīs sezonas latviešu aizsargs spēlēja Slovākijas spēcīgākajā čempionātā. Savukārt Indrašis, kurš sezonu savainojuma deļ iesāka lēni, 18 spēlēs atzīmējies ar trīs vārtu guvumiem un četrām rezultatīvām piespēlēm.

Salija kļuvis par ceturto latvieti, kurš spēlējis Pekinas komandā. Iepriekš “Kunlun” pārstāvējuši aizsargi Artūrs Kulda, Krišjānis Rēdlihs un Oskars Bārtulis.