Samcevicam pasaules jauniešu biatlona čempionātā 16. vieta masu startā

29/02/2024 13:50
Aleksis Samcevics

Latvijas sportists Aleksis Samcevics ceturtdien Igaunijā pasaules jauniešu čempionātā biatlonā izcīnīja 16.vietu 12 kilometru distancē ar kopēju startu, Kristians Kārlsbergs ieņēma 48.vietu un Matīss Meirāns – 52.vietu.

Samcevics abās šaušanās stāvus kļūdījās pa divām reizēm un ierindojās 16.vietā, uzvarētājam norvēģim Kasperam Kalkenbergam zaudējot divas minūtes un 34 sekundes.

Kalkenbergs, kurš Otepē uzvarēja arī sprintā, bet šajā čempionātā izcīnīja jau ceturto medaļu, šaušanā nekļūdījās un finišu sasniedza 31 minūtē un 36,4 sekundēs. Viņš par 37,4 sekundēm apsteidza precīzi šāvušo igauni Jakobu Kulbinu un par 38,8 sekundēm – komandas biedru Oliveru Almu, kurš šaušanā kļūdījās divreiz.  Kārlsbergs un Meirāns šaušanā kļūdījās pa sešām reizēm, 60 sportistu sacensībās ieņemot attiecīgi 48. un 52.vietu.

Tikmēr Estere Volfa izcīnīja 27.vietu deviņu kilometru distancē ar kopēju startu, bet Elza Bleidele finišēja 35.vietā. Volfa ar četriem soda apļiem no uzvarētājas ukrainietes Oleksandras Merkušinas, kura šaušanā pieļāva vienu kļūdu un finišēja 28 minūtēs un 17,2 sekundēs, atpalika divas minūtes un 6,1 sekundi.

Otro vietu ieguva norvēģiete Silje Berga-Knucena, kura pieļāva trīs kļūdas šautuvē un no uzvarētājas atpalika minūti un 49,4 sekundes. Trešo vietu izcīnīja Francijas sportiste Alise Disēra, kura šaušanā kļūdījās vienreiz un uzvarētājai piekāpās minūti un 50,2 sekundes. Bleidele ar pieciem neaizvērtiem mērķiem no uzvarētājas atpalika divas minūtes un 44,5 sekundes, ieņemot 35.vietu 60 sportistu konkurencē.

Plkst.13.20 pēc Latvijas laika 12 kilometru distancē ar kopēju startu sacentīsies juniori, bet plkst.14.20 deviņu kilometru distancē ar kopēju startu – juniores. Pasaules jauniešu un junioru meistarsacīkstes norisināsies līdz 2.martam.