Samoilovs/Šmēdiņš pārliecinoši uzvar vāciešus un sasniedz Jūrmalas turnīra finālu

25/08/2019 13:24

Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš svētdien Majoros iekļuva Pasaules tūres trīs zvaigžņu posma finālā, tādējādi otro svētdienu pēc kārtas cīnīsies par titulu.

Samoilovs/Šmēdiņš, kuri turnīrā izlikti ar otro numuru, pusfinālā ar rezultātu 2-0 (21:13, 21:17) pārspēja Vācijas duetu Armīnu Dollingeru/Ēriku Štadi, kuri Jūrmalā bija izsēti ar 24.numuru.

Finālā mājiniekiem plkst.17.05 pretī stāsies turnīra 12. duets, igauņi Kusti Nilvaks/Marts Tīsārs, kuri pirms tam ar 2-1 (19:21, 21:15, 16:14) pārspēja baltkrievus Aļaksandru Dzjadkovu/Pāvelu Pjatrušku, kuri Jūrmalā izsēti ar 19.numuru.

Mačus iespējams vērot kanālā TV6.

Spēles sākumā pirmajā setā Latvijas duets panāca 6:4, taču pretinieki izlīdzināja rezultātu. Seta otrajā pusē izdevās pāris punktu atrāviens, Samoilovam ar spēcīgu gremdi panākot 14:11. Vēlāk pēc pretinieku kļūdas aizsardzībā mājinieki panāca jau četru punktu pārsvaru (16:12), turpinājumā aizvedot setu līdz drošai uzvarai 21:13.

Otrajā setā mājinieku favorīti lielākoties bija iedzinējos, vienubrīd pretinieku pārsvaram sasniedzot četrus punktus (15:11). Tiesa, Samoilovs/Šmēdiņš atspēlējās un panāca izlīdzinājumu 16:16, bet vēlāk pēc pretinieku vairākām kļūdām rezultāts bija jau 20:17 latviešu labā. Mačam punktu ar veiksmīgu spēli blokā pielika Samoilovs.

Latvijas duets uzvaras gadījumā izcīnīs jau otro titulu pēc kārtas Pasaules tūres posmos, jo pagājušās nedēļas nogalē to izdevās paveikt Maskavas četru zvaigžņu turnīrā.

Iepriekš turnīrā dalītā devītajā vietā bija finišējis sacensību pirmais duets Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs, kas cieta zaudējumu astotdaļfinālā. Dalītā 17.vietā ierindojās ar 22.numuru izliktie Mihails Samoilovs/Aleksandrs Solovejs un sacensībās ar 26.numuru izliktie Toms Šmēdiņš/Haralds Regža. Tikmēr kvalifikācijas turnīru nepārvarēja Rūdolfs Stankevičs/Artūrs Rinkevičs, Dāvis Nātriņš/Gints Antoms un Oskars Puga/Jānis Kuprašovs.

Pludmales volejbolisti turnīrā cīnās par naudas balvām 75 000 dolāru vērtībā – uzvarētāji saņems naudas laimestu 10 000 dolāru vērtībā, kā arī tiks pie 600 punktiem 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijā.

Pasaules tūres posms Latvijā norisinās pirmoreiz.

Sākot ar 2014.gadu, Jūrmalā norisinājušās augsta ranga Eiropas mēroga sacensības, 2017.gadā uzņemot Eiropas čempionāta finālturnīru.