Samoilovs/Šmēdiņš iekļūst Pasaules tūres posma astotdaļfinālā

16/08/2019 15:19

Pludmales volejbolisti Jānis Šmēdiņš/Aleksandrs Samoilovs piektdien Maskavā Pasaules tūres četru zvaigžņu posmā izcīnīja uzvaru izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā, iekļūstot astotdaļfinālā.

Turnīrā ar 18.numuru izliktie Samoilovs/Šmēdiņš izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā ar 2-0 (21:19, 21:16) pārspēja sacensību 13.numuru Pavlo Erreru/Adrianu Gaviru no Spānijas.

Maču veiksmīgāk iesāka Latvijas duets, nonākot vadībā ar 6:4, tomēr seta turpinājumā spāņi demonstrēja sīkstu aizsardzību, izlīdzinot rezultātu 11:11. Brīdi vēlāk rezultāts aizvien bija neizšķirts (16:16), bet seta izskaņā nelielu pārsvaru ieguva Samoilovs/Šmēdiņš (20:18), kuri arī uzvarēja setu ar 21:19.

Arī otrais sets noritēja sīvā cīņā, tam iesākoties līdzīgi (4:4), bet neilgi pēc tam pirmo divu punktu pārsvaru (7:5) ieguva Latvijas duets. Atgriežoties no tehniskā pārtraukuma, aktīvāk spēli turpināja Samoilovs/Šmēdiņš, panākot 15:11, bet turpinājumā spāņi tā arī nespēja reabilitēties, latviešiem svinot uzvar setā un mačā ar 2-0 (21:19, 21:16).

Līdz ar izcīnīto panākumu, Latvijas duets sacensības turpinās astotdaļfinālā.

Iepriekš turnīra pirmajā spēlē Samoilovs/Šmēdiņš ar 2:1 (15:21, 26:24, 15:12) pieveica turnīrā ar 15.numuru izliktos kanādiešus Semu Pedlovu un Semu Šahteru, bet otrajā mačā, cīnoties par uzvaru grupā, ar 0-2 (16:21, 18:21) piekāpās brazīliešiem – olimpiskajam čempionam Alisonu Seruti un Alvaru Filju, kuri turnīrā izlikti ar otro numuru.

Jau ziņots, ka Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka, kuras pamatturnīrā izliktas ar devīto numuru, H apakšgrupas pirmajā duelī ar 2-0 (21:13, 21:11) pārspēja ķīnietes Čeņu Sjue/Sjiņsjiņu Vanu, kurām ticis 24.numurs, bet mačā par pirmo vietu grupā Latvijas duets ar 0-2 (15:21, 15:21) zaudēja krievietēm Jekaterinai Birlovai/Jevgēņijai Ukolovai, kuras izsētas ar astoto numuru.

Savukārt piektdien Latvijas dāmu duets izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā ar 0-2 (15:21, 16:21) piekāpās Vācijas pārim Karlai Borgerei un Jūlijai Sudi, kurām piešķirts 14.numurs. Kravčenoka/Graudiņa Pasaules tūres posmu noslēdza dalītā 17.vietā.

Traumas dēļ šajā posmā nestartēs vadošais Latvijas duets Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs. Jau ziņots, ka trešdien šī turnīra kvalifikācijā zaudējumu cieta Mihails Samoilovs/Aleksandrs Solovejs.

Pamatturnīrā piedalās 32 dueti, kuri sadalīti astoņās apakšgrupās. Vispirms savā starpā tiekas grupas pirmā un ceturtā, kā arī otrā un trešā komanda, bet pēc tam spēkus samēro abu maču uzvarētāji, kā arī zaudētāji. Abās spēlēs uzvarējusī komanda automātiski sasniedz izslēgšanas turnīra otro kārtu, vienības, kas guvušas pa vienai uzvarai, iekļūst izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā, bet abos mačos zaudējušajam pārim sacensības jānoslēdz.

Pasaules tūres posms Maskavā norisināsies līdz svētdienai. Turnīros pludmales volejbolisti īnās par punktiem 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijā.