Samoilovs un Pļaviņš pasaules čempionāta grupu turnīru noslēdz bez zaudējumiem

30/06/2015 19:00

Apeldorna (Nīderlande), 30.jūn., LETA. Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Mārtiņš Pļaviņš otrdien ar panākumu noslēdza Nīderlandē notiekošā pasaules čempionāta apakšgrupu turnīru, tādejādi izcīnot uzvaras visās trīs spēlēs.

Latvijas duets ar 2-1 (19:21, 21:19, 15:7) pieveica Čīles pāri Estevanu un Marko Grimaltus.

Lai gan pirmajā setā cīņa starp abiem duetiem iesākās līdzvērtīgi, Grimaltiem tā vidū izdevās izvirzīties vadībā ar 9:6. Turpmākajās minūtēs latviešiem neizdevās atspēlēt šo dažu punktu deficītu, taču seta izskaņā Samoilovs/Pļaviņš panāca vairs tikai 19:20, bet izlīdzināt rezultātu viņiem neizdevās, ciešot neveiksmi pirmajā setā.

Otrā seta sākuma nedaudz labāks padevās Čīles pārim, kas izvirzījās vadībā ar 5:3, taču nākamajos uzbrukumos Samoilovs/Pļaviņš divus punktus atguva, panākot izlīdzinājumu. Seta turpinājumā abas komandas cīnījās punkts punktā, bet tā izskaņā Latvijas duets izvirzījās vadībā ar 17:15. Pēc tam gan Grimaltiem izdevās panākt 19:19, bet pašu seta galotni Latvijas pludmales volejbolisti aizvadīja teicami, uzvarot ar 21:19. Līdz ar to abu pāru cīņa turpinājās izšķirošajā – trešajā – setā.

To krietni labāk iesāka Pļaviņš/Samoilovs, gūstot pirmos trīs punktus, bet pēc tam trešo setu izdevās turpināt gana pārliecinoši, un Latvijas sportisti droši noturēja pārsvaru un arī uzvaru šajā mačā.

Pagājušo sezonu Grimalti, kuri ir brālēni, noslēdza ar divām sudraba medaļām Pasaules kausa “Open” posmos, taču šosezon viņu labākais sasniegums ir devītā vieta “Grand Slam” posmā Sanktpēterburgā.

Kā zināms, sestdien Latvijas pāris šo turnīru sāka ar uzvaru, kad ar 2-0 (21:18, 24:22) pieveica krievus Jaroslavu Koškarevu un Dmitriju Barsuku, bet svētdien ar 2-0 (21:17, 23:21) uzvarēja Nīderlandes atlētus Stīvenu van de Veldi un Mihilu van Dorstenu.

Tikmēr Estevans un Marko Grimalti sestdien ar 1-2 (21:16, 19:21, 13:15) piekāpās van de Vledem/van Dorstenam, bet svētdien ar 2-1 (24:22, 19:21, 15:11) apspēlēja Koškarevu/Barsuku.

Ar trim panākumiem trīs mačos Samoilovs/Pļaviņš kļuva par F apakšgrupas uzvarētājiem, tāpēc viņi izslēgšanas spēles uzsāks no otrās kārtas. Pa vienam panākumam guvuši Nīderlandes un Čīles sportisti, kamēr krievi pirms pēdējās kārtas cīnās bez uzvarām.

Tieši pirms desmit gadiem Samoilovs un Pļaviņš duetā kļuva par pasaules čempioniem U-21 vecuma grupā, bet viņa pēdējais kopējais turnīrs bija 2008.gada Pekinas olimpiskās spēles. Kopš tā laika viņi spēlē ar dažādiem pāriniekiem, bet uz šo turnīru atkalapvienojušies, jo Samoilova ierastais partneris Jānis Šmēdiņš jūnija sākumā guva meniska traumu, pēc kuras sportistam nav izdevies laicīgi atlabt.

Tikmēr Pļaviņš šomēnes duetā ar Haraldu Regžu uzvarēja Eiropas spēlēs. Pirms nedēļas viņš atgriezās Latvijā, bet trešdien jau devās uz pasaules čempionātu.

Zīmīgi, ka Eiropas spēļu finālā Pļaviņš un Regža pieveica pirmos pasaules čempionāta pretiniekus Koškarevu un Barsuku.

Pasaules čempionāts Nīderlandē norisināsies līdz 5.jūlijam. Pēc viena apļa turnīra katras grupas divas labākās vienības, kā arī astoņi no 12 trešo vietu ieguvējiem kvalificēsies izslēgšanas sacensībām.

Šajā sezonā kopumā Samoilovs kopā ar Šmēdiņu bija plānojuši nodrošināt sev dalību nākamā gada Riodežaneiro vasaras olimpiskajās spēlēs, kuru kvalifikācijā tiek ņemti vērā Pasaules kausa posmi, Kontinentālā kausa posmi un pasaules čempionāts. Latvijas spēcīgākais pludmales volejbola duets jūnijā izlaida “Major” kategorijas turnīrus Horvātijā un Norvēģijā, kā arī nepiedalījās “Grand Slam” turnīrā ASV.

Kā iepriekš aģentūrai LETA atzina Samoilovs, šai sezonai izvirzīto mērķi būs grūti izpildīt.

Iepriekšējos pasaules čempionātos Latvija bijusi pārstāvēta kuplākā skaitā nekā šogad. Vēl pirms diviem gadiem Polijā notikušajā turnīrā vīru sacensībās Latvijas godu aizstāvēja trīs dueti, bet dāmām – viens. Savukārt 2011.gadā Pļaviņš kopā ar Jāni Šmēdiņu izcīnīja līdz šim augstāko vietu pasaules čempionātos Latvijas vēsturē, iegūdami ceturto pozīciju.