Samoilovs/Šmēdiņš apakšgrupu turnīru noslēdz ar trim uzvarām trīs spēlēs

17/08/2017 15:59
Samoilovs/Šmēdiņš, Sportazinas.com

Latvijas vadošais pludmales volejbola pāris Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš ceturtdien izcīnīja uzvaru Majoros notiekošā Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) rīkotā Eiropas čempionāta finālturnīra apakšgrupu trešās kārtas cīņās.

Mājinieku favorīti, kuriem čempionātā ir ceturtais numurs, ar trim uzvarām trīs spēlēs uzvarēja D apakšgrupā un izslēgšanas turnīru sāks no otrās kārtas jeb astotdaļfināla.

Samoilovs un Šmēdiņš spēlē par pirmo vietu D apakšgrupā ar rezultātu 2-0 (21:18, 21:13) pārspēja šveiciešus Niko Bīleru un Marko Kratigeru, kuriem ir 13.numurs.

Pirmā seta pirmā puse aizritēja līdzīgi, latviešiem servējot pa Šveices dueta garāko spēlētāju Kratigeru, taču tas nedeva cerēto. Pirmo reizi divu punktu pārsvars tika panākts seta vidū (11:9), bet nedaudz vēlāk tika gūti trīs bezatbildes punkti, kas ļāva panākt 15:11. Seta galotnē šveicieši pietuvojās līdz vienam punktam – 19:18 Samoilova un Šmēdiņa labā, taču latvieši noturēja vadību un guva virsroku ar 21:18.

Otrā seta sākumā latvieši ātri panāca vadību 4:1, bet pēc tam iekrāja četru punktu pārsvaru (7:3). Lai gan šveicieši trīs punktus atguva, mājinieki, pateicoties Šmēdiņa pārliecinošajai spēlei, nosargāja vadību un vēlāk panāca jau plus sešus punktus (14:8). Latvijas duets spēja nosargāt drošo pārsvaru un setā uzvarēja ar 21:13.

Šveices duets šosezon Pasaules kausa posmos sasniedzis vienu pusfinālu, trīs zvaigžņu raudzes turnīrā Hāgā ieņemot ceturto vietu.

Samoilovs/J.Šmēdiņš pirmajā mačā ar 2-0 (21:18, 21:10) pieveica Turcijas duetu Muratu Giginoglu un Hasanu Mermeru, kuri izlikti ar 29.numuru, bet pēc tam dramatiskā mačā ar 2-1 (18:21, 21:18, 15:13) uzvarēja vāciešus Markusu Bekermanu un Janniku Harmsu, kuri kontinenta meistarsacīkstēs izlikti ar 20.numuru.

D apakšgrupā ar trim uzvarām trīs spēlēs triumfēja Latvijas duets, atstādams aiz sevis šveiciešus, kuriem bija divi panākumi. Vienu uzvaru izcīnīja vācieši, kuri bija trešie, bet Turcijas pāris cieta trīs zaudējumus un čempionātu noslēdza dalītā 25.vietā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka ar 16.numuru izliktie Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža ceturtdien apakšgrupu turnīra noslēdzošajā cīņā ar 0-2 (17:21, 13:21) piekāpās turnīra pirmajam numuram poļiem Bartošam Losjakam un Pjotram Kantoram.

Latvijas pāris A apakšgrupā ieņēma trešo vietu un izslēgšanas turnīru sāks no pirmās kārtas.

Tikmēr Rihards Finsters un Edgars Točs ceturtdien bez apakšgrupu turnīra pēdējās spēles aizvadīšanas nodrošināja vietu izslēgšanas turnīrā, kamēr Aleksandram Solovejam un Tomam Šmēdiņam turnīrs ir noslēdzies ar dalītu 25.vietu.

Savus pretiniekus izslēgšanas turnīrā latvieši uzzinās vēlāk vakarā, kad notiks izloze.

Tāpat vietu izslēgšanas turnīrā nodrošinājušis Latvijas sieviešu vadošais pludmales volejbola pāris Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka. Turnīrā ar astoto numuru izliktās Graudiņa/Kravčenoka ceturtdien H apakšgrupā ar 2-0 (21:19, 21:19) uzvarēja polietes Kingu Kolosinsku/Jagodu Gruščinsku, kurām ticis 24.numurs, izcīnot otro panākumu divos mačos.

Graudiņa/Kravčenoka joprojām ir vienīgais mājinieču duets, kurš sacensībās izbaudījis uzvaras prieku, jo pārējie trīs Latvijas dāmu pāri čempionātu sāka piedzīvojot pa divām neveiksmēm.

Kopumā Latvijas dāmām mājās notiekošais turnīrs risinās pagalam neveiksmīgi, jo izcīnīta tikai divas uzvara astoņās spēlēs. Pa divām neveiksmēm cietušas Alise Lece/Marta Ozoliņa, Ance Olte/Inese Jursone, kā arī Agnese Caica/Ilze Liepiņlauska.

Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīrs tiks noslēgts ceturtdien, bet ar piektdienu sāksies izslēgšanas kārtas.

Pamatsacensībās kā vīru, tā dāmu konkurencē, pa 32 duetiem sadalīti astoņās grupās. Katras grupas labākais duets uzreiz iekļūs izslēgšanas turnīra otrajā kārtā, kamēr otro un trešo vietu ieguvēji piedalīsies pirmajā kārtā, bet grupu vājākajām komandām turnīrs būs noslēdzies.

Biļetes uz sacensībām var iegādāties vietnē “bezrindas.lv”. Pirmo divu dienu spēles skatītāji var apmeklēt bez maksas, piektdien biļetes maksās 10 eiro, sestdien 15 eiro, bet svētdien galvenās cīņas par tituliem būs iespējams apmeklēt par 20 eiro.

Latvija šāda mēroga sacensības uzņem pirmo reizi vēsturē.

Dalībnieki cīnās par 100 000 eiro lielu naudas balvu fondu. Sacensību galvenajā laukumā ir 2800 skatītāju vietas.

Eiropas čempionātos Latvija pēdējos gados regulāri tiek pie medaļām. 2009.gadā dāmu sacensībās triumfēja Inguna Minusa un Inese Jursone, kamēr 2015.gadā zeltu ieguva arī Samoilovs ar J.Šmēdiņu. Tāpat divos Eiropas čempionāta finālturnīros (2013., 2014.) Samoilovs un J.Šmēdiņš izcīnījuši sudraba medaļas, kamēr 2010.gadā J.Šmēdiņš pārī ar Mārtiņu Pļaviņu ieguva bronzu.

Pērn Šveicē notikušajā turnīrā Samoilovs ar J.Šmēdiņu zaudēja ceturtdaļfinālā, bet Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža zaudēja visos trijos apakšgrupas mačos un izslēgšanas turnīrā netika.