Samoilovs/Šmēdiņš nodrošina Latvijai medaļu EČ pludmales volejbolā

19/08/2017 17:58
Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, Sportazinas.com

Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš sestdien sasniedza Majoros notiekošā Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) rīkotā Eiropas čempionāta finālu, kur abi kopā spēlēs ceturto reizi.

Samoilovs/Šmēdiņš 2015.gadā kļuva par Eiropas čempioniem, bet 2013. un 2014.gadā izcīnīja sudraba medaļas. Savukārt Šmēdiņš vēl 2010.gadā, kad spēlēja kopā ar Mārtiņu Pļaviņu, izcīnīja Vecā kontinenta meistarsacīkšu bronzu.

Tikmēr zaudējumus ceturtdaļfinālā sestdien cieta Mārtiņš Pļaviņš/Haralds Regža un Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka, kuri meistarsacīkstes noslēdza dalītā piektā vietā attiecīgi kungu un dāmu konkurencē.

Samoilovs/Šmēdiņš, kuri izlikti ar ceturto numuru, pusfinālā ar rezultātu 2-1 (21:14, 15:21, 15:12) uzvarēja beļģus Drīsu Kokelkorenu un Tomu van Valli, kuriem bija 11.numurs.

Tikmēr otrā pusfinālā duelēsies Riodežaneiro olimpisko spēļu vicečempioni Paolo Nikolai un Danieli Lupo no Itālijas, kuriem turnīrā ticis otrais numurs, kā arī Olimpiādes bronzas medaļas laureāti Aleksandrs Broivers un Roberts Mēuvsens no Nīderlandes, kuri izlikti ar sesto numuru.

Latvieši maču iesāka pārliecinoši, iegūstot vadību ar 8:2. Seta turpinājumā pārsvars tika samazināts uz pusi, taču beļģi, ar kuriem Latvijas pāris aizvadījis treniņnometnes Ēģiptē, neatrada pretargumentus Samoilova blokam, mājiniekiem uzvarot ar 21:14.

Savukārt otrajā setā jau apgriezienus uzņēma van Valle, beļģiem pirms pirmā tehniskā pārtraukuma panākot 5:2. Latvijas duets seta gaitā centās iedzīt pretiniekus, bet līdz komfortablam deficītam nepietuvojās un piekāpās ar rezultātu 15:21.

Trešā seta sākumā mājinieku favorīti ar lielisku izspēli izvirzījās vadībā ar 1:0, bet vēlāk izdevās panākt arī divu punktu pārsvaru (5:3). Lai gan pretinieki panāca neizšķirtu, tomēr latviešiem izdevās panākt lūzumu un gūt trīs bezatbildes punktus (13:10). Turpinājumā Samoilovs un Šmēdiņš tika pie trim iespējām izspēlēt mačbumbu, no kurām otrā tika izmantota, izšķirošajā setā uzvarot ar 15:12.