Samoilovs/Šmēdiņš Porečas “Major” turnīra astotdaļfinālā zaudē olimpiskajiem vicečempioniem

01/07/2017 12:54

Latvijas vadošais pludmales volejbola pāris Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš sestdien cieta zaudējumu Horvātijā notiekošā Porečas piecu zvaigžņu Pasaules kausa “Major” kategorijas turnīra astotdaļfinālā, sacensības noslēdzot dalītā devītā vietā.

Turnīrā ar otro numuru izliktie Samoilovs un Šmēdiņš ar 1-2 (12:21, 21:14, 11:15) piekāpās Riodežaneiro olimpisko spēļu vicečempioniem Paolo Nikolai un Danielu Lupo no Itālijas, kuri turnīrā izlikti ar 12.numuru.

Mačs iesākās ar pretinieku veiksmīgām darbībām blokā un aizsardzībā, kā rezultātā pirmais sets tika zaudēts pārliecinoši ar 12:21. Otrajā setā Latvijasa duetam izdevās uzlabot savu spēli un uzvarēt ar 21:14. Trešā seta sākumā cīņa ritēja līdzvērtīgi, taču turpinājumā itāļiem izdevās panākt četru punktu pārsvaru. Lai gan Samoilovs un Šmēdiņš rezultāta starpību samazināja līdz diviem punktiem (10:12), tomēr lauzt cīņas gaitu neizdevās un tika ciests zaudējums 11:15.

Samoilovs/Šmēdiņš ar Nikolai/Lupo pirms divām nedēļām spēkojās Hāgas trīs zvaigžņu turnīra astotdaļfinālā, Latvijas pārim ciešot zaudējumu.

LETA jau vēstīja, ka Samoilovs un Šmēdiņš savā apakšgrupā ieņēma otro vietu, līdz ar to izslēgšanas turnīrs bija jāsāk no pirmās kārtas. Pirmajā duelī Latvijas duets ar 2-0 (21:8, 21:9) sagrāva Horvātijas duetu Krešimiru Karaulu un Marinu Jerčiču, kuri bija izlikti ar 31.numuru, bet otrajā cīņā ar 1-2 (15:21, 21:16, 13:15) piekāpās ar 18.numuru izliktajiem austriešiem Klemensam Dopleram un Aleksandram Horstam. Trešajā cīņā latvieši ar 2-0 (21:19, 21:17) saspringtā cīņā pieveica Krievijas duetu Oļegu Stojanovski un Artjomu Jarzutkinu, kuriem piešķirts 15.numurs. Savukārt izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā viņi ar 2-0 (21:15, 21:12) pārspēja vāciešus Lorencu Šūmanu un Juliusu Toli, kuri izlikti ar 26.numuru.

Pēc apakšgrupu turnīra trīs labākās komandas kvalificējās izslēgšanas turnīram. Apakšgrupu uzvarētāji automātiski kvalificējušies astotdaļfinālam, bet otro un trešo vietu guvušās komandas sacentās izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka otrdien Porečas turnīra kvalifikāciju nepārvarēja cits Latvijas pāris Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža.

Turnīrā piedalījās arī slaveno Itālijas futbola klubu Milānas “Inter” pārstāvošais horvāts Ivans Perišičs, kurš ar pārinieku Niksu Dell’Orko cieta trīs pārliecinošus zaudējumus, savā labākajā setā tiekot pie 16 punktiem. Tiesa, vēl sliktāka uzvarēto un zaudēto punktu attiecība bija Karaulam un Jerčičam.

Pirms šīs sezonas notika izmaiņas Pasaules kausa posmu gradācijā. Tagad nozīmīgākajām sacensībām – pasaules čempionātam, “Major” posmiem un sezonas noslēguma finālturnīram – piešķirtas piecas zvaigznes, “Grand Slam” posmiem – četras zvaigznes, kamēr zemāka līmeņa turnīriem no vienas līdz trim zvaigznēm.

Porečā risinās otrais no trim šīs sezonas piecu zvaigžņu etapiem, trešajam jau nākamnedēļ sekojot Šveices pilsētā Gštādē.