Samušonoks pasaules U23 čempionātā brīvajā cīņā iekļūst pusfinālā

06/11/2021 16:18
Ivars Samušonoks

Latvijas cīkstonis Ivars Samušonoks sestdien Belgradā pasaules U23 čempionātā brīvajā cīņā zaudēja pusfinālā un sacensības turpinās gandarījuma turnīrā.

Samušonoks svara kategorijā līdz 86 kilogramiem vispirms kvalifikācijas cīņā minūtē un piecās sekundēs ar 11:0 pieveica Palestīnas pārstāvi Laitu Abušraimu, bet otrajā cīņā ar 5:2 pārspēja citu Tuvo Austrumu pārstāvi no Izraēlas Uri Kalašņikovu.

Ceturtdaļfinālā ar Kanādas cīkstoni Hanteru Džeferiju Lī, kurš Serbijā bija svinējis vienu uzvaru, Latvijas sportists bija aktīvāks. Otrajā minūtē kanādietim par pasivitāti tika dots pusminūtes laiks, lai tiktu pie punktiem, taču tas nenotika, 1:0 pārsvaru iegūstot Samušonokam. Abpusējos mēģinājumos gūt punktus trešās minūtes vidū Samušonoks izrāvās no kanādieša tvēriena, nokļuva viņam aiz muguras, nopelnot divus punktus, un tūlīt arī vēl divus punktus iekasēja par metienu pārvēlienā – 5:0.

Otrajā raundā 70 sekundes pirms cīņas beigām kanādietis mēģināja veikt metienu, taču Samušonoks bija tam gatavs, nopelnot vēl divus punktus par nokļūšanu pretinieka aizmugurē – 7:0. Nepilnu minūti pirms cīņas beigām arī kanādietis līdzīgā stilā nopelnīja divus punktus, panākot 2:7. Līdz ar cīņas beigām vēl divus punktus ieguva Samušonoks, parterā nokļūstot aiz muguras Lī, un uzvarēja ar 9:2.

Pusfinālā Latvijas cīkstonis ar 0:9 piekāpās Irānas sportistam Sajadam Saberali Golami, kurš, tāpat kā Samušonoks, Belgradā bija svinējis trīs panākumus. Pēc aizvadītas minūtes tiesnesis par pasivitāti deva Samušonokam 30 sekundes paņēmiena izdarīšanai, taču tas Latvijas cīkstonim neizdevās, dodot punktu pretiniekam. 45 sekundes pirms pirmā raunda beigām irānis izgrūda Samušonoku no apļa, saņemot vēl vienu punktu, bet līdz raunda beigām nopelnīja vēl četrus punktus par nokļūšanu Samušonokam aiz muguras un metienu pārvēlienā – 6:0 irāņa labā.

Otrā raunda vidū Golami nopelnīja vēl divus punktus, bet minūti pirms cīņas beigām Samušonokam tika piešķirta dzeltenā kartīte par neatļautu darbību un punkts – pretiniekam (9:0 irāņa labā). Rezultāts vairs nemainījās, irānim iekļūstot finālā, bet Samušonokam – gandarījuma turnīrā, kurā viņš svētdien cīnīsies par bronzas medaļu.

Jau ziņots, ka sieviešu sacensībās ceturtdien cīņā par bronzu zaudējumu cieta Ramina Mamedova, kura startēja svara kategorijā līdz 59 kilogramiem, bet dienu vēlāk – arī Elma Zeidlere, kura startēja svara kategorijā līdz 65 kilogramiem, ieņemot dalītu piekto vietu.

Sacensības Serbijas galvaspilsētā noslēgsies 7.novembrī.