Sanita Buliņa izcīna sudrabu PČ junioriem vasara biatlonā sprinta disciplīnā

28/08/2021 12:23
Sanita Buliņa

Latvijas pārstāve Sanita Buliņa sestdien pasaules čempionātā vasaras biatlonā Čehijā izcīnīja otro vietu sešu kilometru sprintā junioru konkurencē. Sanita Buliņa divās ugunslīnijās pieļāva tikai vienu kļūdu, trasē demonstrēja ātrāko tempu un finišu sasniedza otrajā vietā. Viņa uzvarētājai Anastasijai Ševčenko no Krievijas Biatlonistu savienības (SBR) zaudēja 10,6 sekundes.

Buliņa pirmajā šautuvē pieļāva vienu kļūdu, kas viņu ierindoja devītajā vietā, bet otrajā piegājienā viņa bija nekļūdīga, aptuveni kilometru līdz finišam pakāpjoties uz trešo pozīciju. Pēdējos pārsimts metros sportiste apsteidza Rumānijas pārstāvi Eniko Martonu. Māsa Sandra Buliņa šautuvēs pieļāva divas kļūdas un ierindojās desmitajā vietā. Viņa līderei zaudēja vienu minūti un 42,4 sekundes. Sacensībām bija pieteikušās 48 sportistes, bet divas no viņām sestdien nestartēja.

Vēlāk vīriešu konkurencē junioriem 7,5 kilometru sprintā Kirils Matjuhins ar trim kļūdām šaušanā ierindojās 23.vietā, bet divas pozīcijas zemāk bija Renārs Birkentāls, kuram četri “pūdeļi” šaušanā. Matjuhins uzvarētājam čeham Tomāšam Mikiskam zaudēja divas minūtes un 13,4 sekundes, bet Birkentāls iepalika vēl 20 sekundes.

Uzvaru junioru konkurencē svinēja čehs Mikiska, viņam 10,3 sekundes zaudēja tautietis Viteslavs Hornigs, bet bronzas medaļa ar 50,6 sekunžu deficītu slovākam Tomašam Sklenarikam. Sacensībās piedalījās 52 sportisti. Vēlāk pēcpusdienā pieaugušo konkurencē vīriem startēs Roberts Slotiņš, Edgars Mise un Aleksandrs Patrijuks, bet dāmu konkurencē piedalīsies Baiba Bendika un Annija Keita Sabule. Jau ziņots, ka Sanita Buliņa ceturtdien turpat Čehijā sudraba medaļu izcīnīja arī 7,5 kilometru supersprintā. Svētdien pasaules čempionātā paredzētas iedzīšanas sacensības.