Saramotins jauno sezonu sāk ar 24.vietu un trīs UCI punktiem vienas dienas velobraucienā Spānijā

26/01/2017 19:05
Aleksejs Saramotins - Riteņbraukšana - Sportazinas.com

Kamposa (Spānija), 26.janv., LETA. Latvijas riteņbraucējs Aleksejs Saramotins, kurš šosezon pārstāv Pasaules tūres komandu “Bora-Hansgrohe”, ceturtdien ieņēma 24.vietu vienas dienas velobraucienā Spānijā, nopelnot trīs Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) punktus.

Saramotins “Trofeo Porreres, Felanitx, Ses Salines, Campos” vienas dienas velobraucienā (UCI kat.1.1) finišēja lielajā grupā, ar tādu pat laiku kā uzvarētājs Andrē Greipels (“Lotto Soudal”) no Vācijas.

Greipels, kurš 161,8 kilometru distanci veica trīs stundās, 41 minūtē un 35 sekundēs, finiša spurtā pārspēja beļģi Jonasu Van Genehtenu (“Cofidis, Solutions Credits”, bet trešo vietu ieņēma brits Denjels Maklejs (“Fortuneo-Vital Concept”).

Vadošajā grupā finišēja 35 dalībnieki.

Nākamajās trīs dienās Spānijā notiks vēl trīs vienas dienas sacensībās.

Saramotina pārstāvētā “Bora-Hansgrohe” komanda no Vācijas ir Pasaules tūres debitante, kuru pārstāvēs arī titulētais slovāku riteņbraucējs Peters Sagans, kurš ir pašreizējais pasaules čempions grupas braucienā.

Kopš 2013.gada 34 gadus vecais Saramotins pārstāvēja Šveicē bāzēto vienību IAM, kas gan pēc pērnās sezonas beidza pastāvēt. Iepriekš Latvijas sportists Pasaules tūrē startēja arī komandā “HTC-Columbia”.

Pērn Saramotins izcīnīja astoto vietu prestižajā Parīze-Rubē velobraucienā, tāpat viņš startēja arī Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, grupas braucienā ierindodamies 46.vietā.

Savas karjeras laikā Saramotins septiņas reizes kļuvis par Latvijas čempionu grupas braucienā.

Karjeras laikā Saramotins pārstāvējis Latvijas riteņbraukšanas komandu “Rietumu banka-Rīga”, bet turpinājumā viņš startēja dāņu kontinentālajā komandā “Designa Kokken”, vienu sezonu brauca “HTC-Columbia” vienībā, bet pirms pievienošanās IAM pārstāvēja Francijā bāzēto “Cofidis”.

Profesionālā riteņbraukšanas komanda “Bora-Hansgrohe”, kas iepriekš startēja ar nosaukumu “Bora-Argon 18”, dibināta 2010.gadā.

Pasaules tūrē šosezon startēs arī Toms Skujiņš (“Cannondale – Drapac”). Tikmēr profesionālās kontinentālās riteņbraukšanas komandas pārstāvēs Gatis Smukulis, kurš noslēdzis viena gada līgumu ar Francijas vienību “Delko Marseille Provence KTM”, kā arī Krists Neilands, kurš pievienojies Izraēlā bāzētajai “Cycling Academy” vienībai.