Šarapova domā, ka viņas augums ir Černobiļas katastrofas rezultāts

AFP PHOTO / John GURZINSKI

Slavenā Krievijas tenisiste uzskata, ka viņas garais augums, iespējams, ir daļēji izskaidrojams ar Černobiļas katastrofu, kas notika, kad viņas māte bija gaidībās ar viņu.

Pēc HBO raidītā seriāla par Černobiļas katastrofu, kurš sasniedzis ievērojamus reitingus, aktualizējies Šarapovas rakstītais viņas autobiogrāfijā.

Viņas vecāki dzīvoja tagadējās  Baltkrievijas pilsētā Gomeļā, 150 kilometru attālumā no Černobiļas, kad 1986.gadā notika atomreaktora sprādziens, kam sekoja liela traģēdija radiācijas izplatīšanās dēļ.

“Neilgi pēc sprādziena mana māte strādāja dārzā, nenojauzdama briesmas. Ap to laiku viņa palika stāvokli ar mani, savu vienīgo bērnu. Jau tajā naktī, kad uzsprāga reaktors pa pilsētu izplatījas šausmīgi stāsti. Debesis bija dūmu pilnas,” autobiogrāfijā raksta Šarapova.

Četrus mēnešus pēc avārijas Šarapovas māte Jeļena uzzināja, ka ir stāvoklī. Tas bija notikums, kas ģimenei lika pamest Gomeļu, lai neriskētu ar bērna veselību un dzīvību. Ģimene pārcēlās uz 500 kilometru attālo Krievijas pilsētu Njagaņu, kur Marija arī piedzima.

“Černobila bija nāvīgi briesmīga. Radiācija nogalināja visu dzīvo. Tā bija neredzama nāve. Mēs zinājām par to, jo bijām tikušies ar cilvēku, kurš piedalījās seku likvidēšanā. Viņš pastāstīja, ko radiācija var izdarīt,” rakstīja tenisite.

Teniste pieļauj, ka četri mēneši, kurus viņas ģimene pēc katastrofas pavadīja Gomeļā nav palikuši bez sekām. “Kad pēc daudziem gadiem tur atgriezāmies, bijām pārsteigi par milzīgajām sēnēm mežā. Visi runāja, ka tas ir dēļ radiācijas. No tā mani radušās dažādas pārdomas. Mani vecāki – cilvēki vidēja auguma, bet man ir metrs astoņdesmitastoņi. Tas ir bez papēžiem…”

“No kurienes man tāds augums? Tēvs ir teicis, ka izaugu, jo man tas bija vajadzīgs veiksmīgai tenisa spēlēšanai. Viņš tic gara spēkam. Bet reaktors uzsprāga ap laiku, kad tiku ieņemta – māte dzēra vietējo ūdeni, ēda dārzeņus – turpināja to darīt neilgi pēc palikšanas stāvoklī. Ko tas varētu nozīmēt?”

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par