Saušam dalīta piektā vieta Vācijas volejbola čempionātā

23/03/2022 14:51
Romāns Saušs

Latvijas volejbolista Romāna Sauša pārstāvētā Gīsenes “Helios Grizzlys” vienība Vācijas čempionāta otrajā ceturtdaļfināla cīņā savā laukumā ar 1-3 (25:22, 14:25, 21:25, 11:25) piekāpās pamatturnīra uzvarētājai Berlīnes “Recycling Volleys”, noslēdzot sezonu dalītā piektajā vietā.

Gīsenes komandā, kas cīnījās astoņu cilvēku sastāvā, Latvijas volejbolists devās laukumā uz maiņu pirmajos trijos setos un guva divus punktus – pa vienam uzbrukumā un ar servi. Sērijā ar 2-0 uzvarēja Berlīnes klubs, iekļūstot pusfinālā.

Savukārt Itālijas superlīgā uzvaru mājās izcīnīja Kristera Dardzāna pārstāvētā Perudžas “Sir Sicoma Monini” vienība, uzvarot Trejas “Cucine Lube Civitanova” ar 3-0 (25:21, 25:22, 31:29), kamēr Gustava Freimaņa pārstāvētā Taranto “Gioiella Prisma” viesos ar 1-3 (17:25, 25:23, 18:25, 20:25) piekāpās Milānas “Allianz”. Latvijas volejbolisti laukumā nedevās. Perudžas klubs ar 67 punktiem 24 cīņās joprojām pārliecinoši atrodas pirmajā vietā, bet līgas jaunpienācēja no Taranto ar 26 punktiem 24 mačos ieņem desmito vietu 13 komandu čempionātā.

Renāra Paula Jansona pārstāvētā Ālstas “Lindemans” Beļģijas čempionāta ceturtdaļfināla otrajā spēlē savā laukumā ar 2-3 (22:25, 25:23, 25:22, 21:25, 11:15) piekāpās Lēvenas “Haasrode” vienībai. Sērijā rezultāts kļuvis neizšķirts 1-1. Jansons laukumā nedevās. Somijas čempionāta ceturtdaļfinālā Kristapa Šmita pārstāvētā Raisio “Loimu” aizvadītajā nedēļā viesos ar 2-3 (25:18, 25:23, 23:25, 22:25, 10:15) piekāpās “Akaa-Volley” un savā laukumā revanšējās ar 3-1 (20:25, 25:22, 29:27, 25:19), bet pirmdien izbraukumā zaudēja ar 0-3 (21:25, 18:25, 27:29). Sērijā līdz trim uzvarām ar 2-1 vadībā ir “Akaa-Volley”.

Šmits pirmajā cīņā guva 21 punktu, sešas reizes ieservēdams “eisus” un divreiz rezultatīvi darbodamies blokā, kā arī kļūdams par spēles otru rezultatīvāko dalībnieku. Otrajā cīņā viņš arī kļuva par otru rezultatīvāko mača spēlētāju, gūdams 22 punktus, trīs no tiem savācot ar servi, divus – ar bloku, kā arī uzbrūkot ar 57% efektivitāti. Pirmdien viņš guva septiņus punktus uzbrukumā.

Tikmēr Markusa Cielava pārstāvētā Joensū “Karelian Hurmos” ceturtdaļfināla sērijā ar 0-3 piekāpās čempionvienībai Tamperes “VaLePa Sastamala”. Izbraukumā tika piedzīvotas neveiksmes ar 0-3 (9:25, 18:25, 16:25) un 0-3 (16:25, 16:25, 14:25), bet savā laukumā – ar 0-3 (21:25, 16:25, 24:26). Cielavs pirmajās divās spēlēs nebija iekļauts pieteikumā, bet trešajā epizodiski devās laukumā pirmajā un trešajā setā, punktus negūstot.

Francijas otrajā spēcīgākajā līgā ProB Atvara Ozoliņa pārstāvētā Frežī AMSL pamatturnīru noslēdza ar zaudējumu savā laukumā  – ar 1-3 (23:25, 25:19, 16:25, 23:25) piekāpās “Saint-Quentin”. Latvijas izlases otrā tempa uzbrucējs guva 15 punktus, no kuriem vienu sakrāja blokā un divus – no serves līnijas, dalot spēles otra rezultatīvākā volejbolista laurus. Ar 31 punktu 20 spēlēs Frežī komanda pamatturnīrā ierindojās piektajā vietā 11 komandu vidū.

Rumānijā Edvīna Skrūdera pārstāvētā Bukarestes “Olimpia Titanii” otrā posma sacensībās par 5.-8. vietu mājās ar 3-0 (25:18, 25:13, 29:27) pieveica citu Bukarestes klubu “CSU Stiinta”. Skrūders laukumā bija no pirmās līdz pēdējai svilpei. Ar 42 punktiem 23 spēlēs galvaspilsētas klubs ieņem piekto vietu. Kipras čempionātā Latvijas izlasē spēlējušo cēlāja Jāņa Jansona un otrā tempa uzbrucēja Toma Vanaga pārstāvētā Nikosijas APOEL cīņā par 5.-8. vietu arī pusfināla otrajā spēlē, šoreiz savā laukumā, ar 3-2 (27:25, 26:28, 25:27, 25:18, 15:13) apspēlēja Paralimni “Enosis Neon” un duelī par piekto vietu tiksies ar Derinejas “Anagennisis”. Abi Latvijas volejbolisti laukumā bija visu spēli.

Savukārt Čehijas  sieviešu čempionāta ceturtdaļfinālā Petras Ņečiporukas pārstāvētais klubs “Ostrava” pirmajā spēlē savā laukumā ar 3-2 (25:23, 21:25, 25:22, 17:25, 15:13) pārspēja “Prostejov”, bet otrajā izbraukumā piekāpās ar 0-3 (19:25, 27:29, 14:25). Ņečiporuka pirmajā mačā guva septiņus punktus uzbrukumā, bet otrajā viņa ar deviņiem punktiem, vienu gūstot ar servi, bija otra rezultatīvākā komandā.

Somijas čempionāta ceturtdaļfinālā cēlājas Elvitas Dolotovas pārstāvētā Huitinenas “Vampula” divreiz piekāpās Salo “Viesti” vienībai – izbraukumā ar 0-3 (18:25, 13:25, 12:25) un savā laukumā ar 2-3 (17:25, 25:21, 22:25, 25:20, 8:15). Sērijā ar 2-0 vadībā ir “Viesti”. Dolotova pirmajā cīņā guva punktu vienīgajā uzbrukumā, bet otrajā – septiņus punktus, pa diviem gūdama ar servi un bloku, kā arī punktā pārvēršot trīs no pieciem uzbrukuma sitieniem.