Savainojums neliedz Džokovičam sasniegt “Australian Open” ceturtdaļfinālu

14/02/2021 16:03

Spītējot vēdera traumai, serbs Novaks Džokovičs svētdien izcīnīja uzvaru Austrālijas atklātā čempionāta astotdaļfinālā. Ranga līderis Džokovičs ar 7-6 (7:4), 4-6, 6-1, 6-4 uzvarēja kanādieti Milošu Raoniču (ATP 14.). Džokovičs piektdien spēlē pret amerikānieti Teiloru Fricu trešā seta sākumā sajuta spēcīgas sāpes vēdera apvidū, kā rezultātā paņēma medicīnisko pārtraukumu, bet vēlāk laukumā atgriezās, pateicoties pretsāpju līdzekļiem.

Sestdien bija bažas, ka Džokovičs traumas dēļ būs spiests izstāties no turnīra, taču jau dienu vēlāk viņš četros setos izcīnīja uzvaru. Viņš gan nebija vienīgais savainojumu guvušais tenisists šajā spēlē, jo mača laikā labās kājas potīti nosaitēt bija nepieciešams Raoničam. Astoņkārtējais Melburnas turnīra čempions Džokovičs ceturtdaļfinālā lūkos pieveikt vācieti Aleksandru Zverevu (ATP 7.). Ar sesto numuru izliktais Zverevs svētdien ar 6-4, 7-6 (7:5), 6-3 uzvarēja serbu Dušanu Lajoviču. Šī Zverevam “Grand Slam” turnīros bija 50.uzvara karjerā. “Australian Open” ceturtdaļfinālu viņš sasniedzis jau otro gadu pēc kārtas, bet aizvien lūko izcīnīt savu pirmo “Grand Slam” trofeju.

Pārsteigt turpina “Grand Slam” turnīru debitants Aslans Karacevs no Krievijas (ATP 114.), kurš astotdaļfinālā ar 3-6, 1-6, 6-3, 6-3, 6-4 uzvarēja kanādieti Fēliksu Ožjē Aliasimu (ATP 19.). Kanādietim bija piešķirts 20.numurs. Karacevs ceturtdaļfinālā tiksies ar bulgāru Grigoru Dimitrovu (ATP 21.). Ar 18.numuru izliktais Dimitrovs svētdien ar 6-4, 6-4, 6-0 pārliecinoši uzvarēja austrieti Dominiku Tīmu (ATP 3.).

Tīms pērn Austrālijā finālā piecos setos atzina Džokoviča pārākumu. Atlikušās četras ceļazīmes un turnīra ceturtdaļfinālu tiks sadalītas pirmdien. Austrālijas atklātā čempionāta kvalifikācija šogad Covid-19 dēļ notika Dohā un Dubaijā. Pamatturnīrs Melburnā plānots līdz 21.februārim. Ierasti sacensības noris janvārī, bet šogad tās Covid-19 pandēmijas dēļ pārceltas trīs nedēļas vēlāk.

Pagājušajā gadā uzvaru vīriešu konkurencē svinēja Novaks Džokovičs no Serbijas, bet starp dāmām labākā bija Sofija Kenina no ASV.