Šāvējam Vilciņam bronza EČ junioriem

24/05/2021 23:22

Latvijas šāvējs Daniels Vilciņš pirmdien Osijekā izcīnīja bronzas medaļu Eiropas čempionāta junioru sacensībās 25 metru distancē ar mazkalibra pistoli.

Šaušanā ar mazkalibra pistoli (30 šāvieni pa mērķi ar melno apli un 30 šāvieni pa īslaicīgi redzamu mērķi) 25 metru distancē pēc pirmajiem 30 šāvieniem trenera Viļņa Celmiņa audzēknis Vilciņš ar 285 punktiem ierindojās sestajā vietā. Izcili sašautā vingrinājuma otrā puse pa īslaicīgi redzamo mērķi – sērijās 100, 98 un 96 punkti (no 100 iespējamiem), ļāva pacelties dobelniekam uz trešo vietu, kopā savācot 579 punktus. Kļūstot jau par divkārtēju Eiropas čempionu, pirmo vietu šajā vingrinājumā izcīnīja Itālijas juniors Federiko Nilo Maldīni ar sašautiem 584 punktiem.

Latvijas pieaugušo izlase – Ernests Erbs, Lauris Strautmanis, Agate Rašmane, Emīls Vasermanis, Rihards Zorge pirmdien sacentās šaušanā ar pneimatisko pistoli (60 šāvieni).  Pieaugušo konkurencē šajā vingrinājumā tika izcīnītas ceļazīmes uz Tokijas olimpiskajām spēlēm. No latviešiem sekmīgākais bija Emīls Vasermanis ar sašautiem 574 punktiem un 26.vietu. Laurim Strautmanim 571 punkts, 39.vieta, Ernestam Erbam 564 punkti, 59.vieta, Rihardam Zorgem 562 punkti.

Komandu vērtējumā Latvijas vīriešu pistoļnieku komanda ieņēma devīto vietu. Labāko astoņu individuālo un komandu rezultātu īpašnieki turpina cīņu par Eiropas čempionāta medaļām. Bija jāsašauj vismaz 579 punkti, lai iekļūtu labāko astotniekā individuālajā vērtējumā. Komandu cīņā latviešiem bija vajadzīgi papildu pieci punkti līdz labāko astotniekam. Sieviešu konkurencē Agatei Rašmanei 566 punkti un 37.vieta. Lai iekļūtu fināla astotniekā un turpinātu cīņu par Eiropas čempionāta medaļām, bija nepieciešami vismaz 574 punkti.  Eiropas čempionāts notiek 78 vingrinājumos gan junioru, gan pieaugušo konkurencē, gan individuāli, gan komandu vērtējumā šaušanā ar pistoli un šauteni, kā arī stenda šaušanā 10, 25, 50 un 300 metru distancē.

Latviju Eiropas čempionātā šaušanā ar pistoli pārstāv Ernests Erbs, Lauris Strautmanis, Agate Rašmane, Emīls Vasermanis, Rihards Zorge, juniori – Ingrīda Mendriķe, Elīza Rasiņa, Rūta Leila Spriņģe un Daniels Vilciņš. Šaušanā ar pneimatisko šauteni startēs Didzis Aleksāns. Apaļā stenda šaušanas vingrinājumos piedalīsies Kaspars Avens, Emīls Starodubcevs, Dainis Upelnieks, Anda Lita Vāvere un juniors Roberts Ķēniņš.

Eiropas čempionātā tiks izcīnītas pēdējās ceļazīmes uz Tokijas olimpiskajām spēlēm 12 olimpiskajos šaušanas vingrinājumos. Olimpiskās ceļazīmes tiks vienam vai diviem labākajiem Eiropas sportistiem katrā olimpiskajā vingrinājumā to sportistu konkurencē, kuri vēl nav ieguvuši ceļazīmes uz Tokiju. Martā Pasaules kausa posmā Deli tiesības startēt Tokijas olimpiskajās spēlēs šaušanā ar pistoli ieguva Agate Rašmane. Eiropas čempionāts šaušanā Osijekā notiek no 22.maija līdz 5.jūnijam.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Mareks Mejeris
01/08/2021 21:01

Latvijas vīriešu izlase rezultatīvā mačā Valmierā apspēlē Slovākiju

Latvijas vīriešu basketbola izlase šodien Valmierā pārbaudes spēlē uzvarēja Slovākiju. Spēle Vidzemes Olimpiskajā centrā beidzās ar rezultātu 91:84 (21:20, 29:19, 21:27, 20:18). Latvijas izlasē rezultatīvākais bija Rihards Lomažs, kurš guva…