Saveļjevs fantastiski pārspēj Noieru bezcerīgā zaudējumā pret Vāciju

07/06/2021 23:34
Aleksejs Saveļjevs

Latvijas vīriešu futbola izlase šodien Diseldorfā pārbaudes spēlē ar rezultātu 1:7 kapitulēja vienai no pasaules vadošajām valstsvienībām Vācijai.

Latvijas labā vārtus mača 75. minūtē pēc Raimonda Kroļļa piespēles guva Aleksejs Saveļjevs. Savukārt Vācijas komandā izcēlās Robins Gosenss, Ilkajs Gindoans, Tomass Millers, Seržs Gnabrī, Timo Verners un Līrojs Sanē, bet Latvijas izlases vārtsargam Robertam Ozolam ieskaitīts vārtu guvums savos vārtos. Pretinieku vārtsargs Manuels Noiers aizvadīja savu 100.spēli valstsvienībā.

Spēles gaita

Jau spēles pirmajā minūtē vācieši nonāca Latvijas izlases soda laukumā, Millera no tuvas distances izdarīto sitienu atvairot Robertam Ozolam. Nākamajā minūtē nedaudz garām vārtiem sita Hāvercs. Pēc pirmo minūšu ofensīvas Vācijas izlases uzbrukumi noplaka, taču mājiniekiem joprojām bija nospiedošs pārsvars bumbas kontrolē. Nākamā izdevība mainīt rezultātu bija 13.minūtē, kad Njabrī lāga neuztvēra piespēli pie tālā staba un nespēja mainīt tās lidojuma virzienu. Dažas minūtes vēlāk Millers no pāris metriem sita garām Latvijas izlases vārtiem.

Tomēr 19.minūtē vācieši “uzlauza” Latvijas izlases vārtus un pēc pusotras minūtes panāca 2:0, abos vārtos asistējot Hāvercam. Vispirms Hāvercam izdevās ielauzties soda laukumā un piespēlēt Gosensam, kurš bija nekļūdīgs no aptuveni astoņiem metriem, bet vēlāk Londonas “Chelsea” uzbrucējs asistēja Gindonanam, kurš raidīja bumbu mērķī no soda laukuma robežas. Vācijas izlase turpināja saimniekot laukumā un palielināja savu pārsvaru. 26.minūtē pa vārtu stabu trāpīja Jošua Kimmihs, bet minūti vēlāk pēc Gosensa piespēles pilnīgi netraucēts 3:0 panāca Millers.

Puslaika otrajā pusē, 35.minūtē, starp abu komandu futbolistiem laukuma vidusdaļā izcēlās asumi, kuros lielākoties iesaistījās Mārcis Ošs, Roberts Uldriķis un Gindoans. Spēle atsākās ar Vācijas izlases uzbrukumiem – ja vienā no epizodēm glāba Ozols, tad 39.minūtē pēc Hāverca sitiena viņš tomēr izlaida bumbu cauri, tai nonākot vārtos. Puslaika pēdējā minūtē bumbu soda laukumā saņēma Njabrī, kurš panāca jau 5:0. Vācijas izlase turpināja savu dominanci arī otrajā puslaikā un 50.minūtē uz maiņu nākušais Verners guva vēl vienus vārtus. Tuvojoties otrā puslaika vidum, Vācijas izlasei bija vēl pāris bīstami momenti.

Mača 74.minūtē pēc pretuzbrukuma Alvis Jaunzems piespēlēja bumbu uz vārtu priekšu, taču nebija neviena, kas noslēdz uzbrukumu. Toties nākamajā minūtē pēc auta iemetiena Raimonds Krollis nolika bumbu pa sitienam Saveļjevam, kurš aptuveni no 20 metriem spēcīgi trieca to vārtos. Vēl pēc minūtes Sanē atjaunoja sešu vārtu pārsvaru, asistējot Milleram. Pamatlaika priekšpēdējā minūtē Latvijas futbolisti vēlreiz iekļuva Vācijas izlases soda laukumā, bet epizodes noslēgumā tālu un neprecīzu sitienu izpildīja Krollis.

Vācijas izlase, kas gatavojas Eiropas čempionāta finālturnīram, trešdien pārbaudes mačā cīnījās neizšķirti 1:1 ar Dāniju. Savukārt Latvija Baltijas kausa pirmajā spēlē ar 3:1 uzveica Lietuvu. Pēc šī dueļa abām izlasēm ceļi vedīs atšķirīgos virzienos – Vācija dosies uz Eiropas čempionātu, kur spēkosies ar Franciju, Portugāli un Ungāriju, savukārt Latvija lidos uz Tallinu, kur piektdien gaidāma Baltijas kausa otrā spēle.

Latvijas vīriešu futbola izlases kandidātu saraksts jūnija spēlēm:

Vārtsargi: Roberts Ozols (“Riga”), Krišjānis Zviedris (“Liepāja”), Rihards Matrevics (“Valmiera”);

Aizsargi: Vitālijs Maksimenko (Ļubļanas “Olimpija”, Slovēnija), Kaspars Dubra (“Oleksandrija”, Ukraina), Roberts Savaļnieks, Elvis Stuglis, Vladislavs Sorokins (visi – RFS), Igors Tarasovs (Ahnas “Ethnikos”, Kipra), Mārcis Ošs (“Lugano”, Šveice), Raivis Andris Jurkovskis (“Dundalk”, Īrija), Antonijs Černomordijs, (“Riga”), Krišs Kārkliņš (“Liepāja”);

Pussargi: Artūrs Zjuzins, Renārs Varslavāns (abi – RFS), Vladimirs Kamešs, Vladislavs Fjodorovs (abi – “Riga”), Andrejs Cigaņiks (Luhanskas “Zorja”, Ukraina), Eduards Emsis (Erevānas “Noah”, Armēnija), Alvis Jaunzems (“Valmiera”), Aleksejs Saveļjevs (“Mantova”, Itālija), Raivis Ķiršs (“Daugavpils”);

Uzbrucēji: Dāvis Ikaunieks (“Liepāja”), Roberts Uldriķis (“Sion”, Šveice), Raimonds Krollis (“Valmiera”).

Vācijas futbola izlases kandidāti 2021.gada Eiropas čempionāta finālturnīram:

Vārtsargi: Manuels Noiers (Minhenes “Bayern”), Kevins Traps (Frankfurtes “Eintracht”), Bernds Leno (Londonas “Arsenal”, Anglija);

Aizsargi: Antonio Rīdigers (Londonas “Chelsea”, Anglija), Matss Hummelss, Emre Dzans (abi – Dortmundes “Borussia”), Matīass Ginters (Menhengladbahas “Borussia”), Niklass Zīle (Minhenes “Bayern”), Lukass Klostermans, Marcels Halstenbergs (abi – “Leipzig”), Robins Gosenss (Bergāmo “Atalanta”, Itālija), Robins Kohs (Līdsas “United”, Anglija), Kristians Ginters (“Freiburg”);

Pussargi/Uzbrucēji: Jošua Kimmihs, Seržs Njabrī, Leons Gorecka, Tomass Milers, Līrojs Sanē, Džamals Musiala (visi – Minhenes “Bayern”), Ilkajs Gindoans (Mančestras “City”, Anglija), Timo Verners, Kajs Hāvercs (abi – Londonas “Chelsea”, Anglija), Toni Kross (Madrides “Real”, Spānija), Jonass Hofmans, Floriāns Neihauss (abi – Menhengladbahas “Borussia”), Kevins Follands (“Monaco”, Francija).