Savickis: Mēs Rīgā neesam mazo laukumu piekritēji

Juris Savickis, sportazinas.com
Juris Savickis | Foto: Dinamo Rīga

Kontinentālās hokeja līgas () kluba Rīgas “Dinamo” valdes priekšsēdētājs Juris Savickis intervijā „TASS” izteicies par pārēju uz mazāka izmēra laukumiem.

“Mēs neplānojam mājas spēļu arēnā samazināt laukuma izmēru. Mēs Rīgā vispār neesam piekritēji šai iecerei. Saprotu, ka tagad ir atļauts izvēlēties uz kāda izmēra laukumiem spēlēt. Loģiski, ka tas daudz ko sarežģīs, jo spēlētāji nonāks situācijā, kad trenēsies uz viena, bet spēlēs uz cita izmēra laukuma,” iesāk Savickis.

Iepriekš par pāreju uz mazajiem laukiem paziņojuši jau tādi KHL klubi kā Astanas “Barys” un Pekinas “Kunlun”, bet vairāki tādu iespēju apsver.

Iepriekš IIHF (Starptautiskās hokeja federācijas) padomē tika pieņemts lēmums ikgadējā kongresā iesniegt priekšlikumu, lai starptautiskās spēles tiktu aizvadītas uz laukumiem, kas atbilst Ziemeļamerikas standartiem (60x26m). Šobrīd noteiktais izmērs ir 60x30m. To plānots ieviest sākot no 2021./2022. gada sezonas.

Tā kā KHL atrodas IIHF paspārnē, tas attiektos arī uz šo līgu.

Savickis turpināja: “Hokejs uz lielajiem laukumiem ir daudz skatāmāks, mazāk traumatisks un gudrāks. Spēlēšana uz mazajiem laukumiem noved pie tā, ka, iemetot ripu zonā, notiek tikai grūstīšanās un cīņa par to, kurš pirmais uzmetīs pa vārtiem – tas ir ļoti vienkāršots hokejs, pie kura mēs neesam pieraduši.”

“Protams, mazajos laukumos labāk jāizvēlas pozīcija,  notiek daudz divcīņu, ir daudz ātru kustību ar rokām un nūjām, bet tas ir citādāks hokejs. Laukuma izmērs ietekmē spēlētāju domāšanas veidu, to, kā viņi lasa spēli un attīstās un pārējo. Domāju, kamēr reglamentā nebūs stingri noteikts, ka spēles jāaizvada uz mazā izmēra laukumiem, mēs uz tiem nepāriesim,” sacīja “Dinamo” valdes priekšsēdētājs.

“Dinamo” aizvadītajā sezonā jau piekto gadu pēc kārtas nespēja kvalificēties Gagarina kausa izcīņai.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par