Savickis par “Dinamo” sezonu: Paši esam vainīgi, taču komandas sniegumu vērtēju pozitīvi

Juris Savickis, sportazinas.com
Juris Savickis Foto: dinamoriga.lv/R.Volonts

Ar četriem dueļiem šovakar tiks dots starts 11. Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonas “play-off”, kur cīņu par turnīra galveno trofeju, Gagarina kausu, turpina 16 labākās pamatturnīra komandas. Diemžēl piekto sezonu pēc kārtas viņu vidū nav Rīgas “Dinamo”.

Rīdzinieki aizvadīja lielisku sezonas izskaņu, izcīnot uzvaras četrās no pēdējām piecām spēlēm, vien izšķirošajā mačā izbraukumā ar 0:3 atzīstot pamatturnīra uzvarētājas Maskavas CSKA pārākumu un paliekot viena punkta attālumā no Rietumu konferences labāko astotnieka.

Neskatoties uz neiekļūšanu “play-off”, “Dinamo” valdes priekšsēdētājs Juris Savickis sarunā ar “Championat” aizvadīto sezonu vērtē ar plusa zīmi.

“Sezonu vērtējam pozitīvu, kaut arī galīgais lēmums par paveikto tiks pieņemts pēc valdes sēdes. Analizēt sāksim pēc pāris nedēļām, bet tagad gatavosimies noslēdzošajām svinībām – sākām skaisti, tāpēc arī beigsim tāpat. Mums šosezon bija laba komanda, taču beigās pietrūka tikai viena punkta, lai iekļūtu “play-off”.”

“Paši esam vainīgi. Bija jāuzvar t.s. “četru punktu spēles” pret sāncenšiem, kas turnīra tabulā atrodas mums līdzās. Šajos mačos piedzīvojām zaudējumus, pieļāvām kļūdas, brīžiem nebijām pilnībā koncentrējušies, kas arī veicināja tādu rezultātu. Viens punkts līdz “play-off” Rīgai jau ir kā izslēgšanas turnīrs, sevišķi par to nepārdzīvojam. Sezona bija laba. Daudz aizraujošu cīņu, tika sasniegti apmeklētības rekordi. Esam apmierināti ar sezonu.”

Savickis arī piedāvāja savu viedokli par “play-in” turnīru, kas ļautu Gagarina kausa izcīņā iekļūt arī kādai no komandām, kas pamatturnīru nenoslēdza konferenču labāko astotniekā.

“Tā ir interesanta ideja, ko ir vērts izskatīt nākamajā KHL direktoru sanāksmē. Tur mums nepietrūktu viena punkta, un būtu interesanti aizvadīt cīņas līdz divām uzvaram ar kādu citu klubu. Patstāvīgi ir jādomā par to, kā uzlabot saikni starp KHL augšgala, vidusdaļas un lejasgala komandām. Kā arī tas ļautu saglabāt komandu turpmākajās sezonās. Lai treneriem būtu iespēja izveidot kārtīgu un stabilu komandu, viņam ir nepieciešams strādāt ar vieniem un tiem pašiem spēlētājiem trīs līdz piecus gadus. Arī līdzjutējiem būs patīkamāk laukumā vērot stabilu komandu.”

“Ja tādi spēlētāji kā Majone, Dārziņš, Indrašis šeit, Rīgā, spēlētu vairāku gadu garumā, viņi kļūtu par stabiliem zīmoliem. KHL attīstās strauji un soli pa solītim tiecas uz šādu modeli. Visi domā, kā to uzlabot vēl vairāk, tāpēc talkā varētu nākt “algu griestu” ieviešanu un citi jaunievedumi, par ko šobrīd arī tiek domāts līgas direktoru starpā.”

Soda laukums #81
“Soda laukums” ep. 81. Vai Madrides “Real” uzpērk VAR? “Barca” ir Mesi, vai Mesi ir “Barca”? Par Kepas un Sarri pigoriem. Q&A. Uzdod jautājumus Twitterī @viensvienslv #SodaLaukums un futbola eksperts Jānis Pakalns uz tiem atbildēs. “Soda laukums” ērti arī mūsu video blogā – Skaties tiešraidē vai jebkurā sev ērtā laikā atkārtojumā 11tv.lv!

Q&A! Uzdod savu jautājumu par futbola jaunumiem! Vai Real Madrid uzpērk VAR? Barca ir Messi, vai Messi ir Barca? Kepas un Sarri pigori. Soda Laukums #81

Gepostet von 11TV am Montag, 25. Februar 2019

 

 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par