Savickis par “Dinamo” treneriem: Ja uz kuģa ir divi kapteiņi, tas nebrauc vajadzīgā virzienā

Ronalds Ozoliņš, Artis Ābols, Ģirts Ankipāns, sportazinas.com
Ronalds Ozoliņš, Artis Ābols, Ģirts Ankipāns | Foto: Raimonds Volonts/Rīgas "Dinamo"

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Rīgas “Dinamo” padomes priekšsēdētājs sarunā ar “Latvijas Televīziju” novērtējis treneru darbu, kā arī pastāstījis par komandas komplektāciju nākamajā sezonā.

2019./2020. gada čempionātu “Dinamo” noslēdza 11. vietā Rietumu konferencē ar 40 punktiem 62 mačos. “Grūti nosaukt vienu svarīgāko neveiksmju iemeslu. Visi skrēja, cīnījās, bija motivēti. Hokejisti cīnījās par savu, par treneri, par Latviju, par Rīgu. Tomēr nebija tas vektors vienā virzienā. Neiemetām pietiekami daudz ripas,” uzskata Savickis.

Sezonas laikā viņš vairījās kritizēt treneru kolektīvu, lai gan zināmas pretenzijas bija arī pret Ģirtu Ankipānu un viņa palīgiem. “Lai uzmundrinātu komandu un uzturētu treneru optimismu, publiski es teicu, ka pārmetumu pret treneriem nav, domāju, ka rīkojos pareizi. Uzskatu, ka treneriem nesanāca darboties kā vienotajai komandai. Mēģinājām novērst iekšējās domstarpības, taču, ja ir divi kapteiņi uz kuģa, tas nebrauc vajadzīgā virzienā un ātrumā,” viedokli pauda kluba padomes priekšsēdētājs.

Jautāts par to, kāpēc “Dinamo” vairs neizdodas izveidot tik jaudīgus leģionāru trijniekus, kā tas bija pirmajā sezonā, kluba pārstāvis atklāja, ka situācija tirgū ir mainījusies. “Tagad visi visu redz, mēs nevaram nopirkt nākamo zvaigzni, jo hokejistus jau no 14-16 gadiem pieskata bagātākas komandas.” Kā vēl vienu iemeslu Savickis min Krievijas hokejistu ignorēšanu. “Pārāk ilgi skatījāmies Latvijas virzienā, tad meklējām spēlētājus Ziemeļamerikā un Eiropa, bet par maz izmantojām Austrumu pusi – Krieviju. Tas nozīmē, ka tagad jāatrod optimāls veids, kā sakomplektēt komandu atbilstoši prasībām. Domāju, krīze palīdzēs izlīdzināt finansiālas iespējas līgā,” teica Savickis.

Lai gan pret visiem treneriem bija pretenzijas, “Dinamo” padomes priekšsēdētājs uzskata, ka šo gadu laikā Ankipāns ir daudz progresējis. “Viņam nedaudz jāpamācās un jāatpūšas un ar laiku viņš varētu atgriezties šajā līmenī. Protams, ja pats to gribēs,” norāda Savickis.

Tāpat kluba pārstāvis atklāja, ka, lai aizvadītu veiksmīgu sezonu, ir jāizvēlas pareizos leģionārus. “Visu 12 sezonu laikā pamata rezultātu deva ārzemnieki, kuriem palīdzēja vietējie spēlētāji. Šogad netrāpījām ar leģionāriem. Šobrīd ir skaidrība, kādi Latvijas hokejisti paliks komandā. Bet komplektācija tomēr ir trenera uzdevums, līdz ar ko kad kļūs zināms, kurš speciālists vadīs “Dinamo” nākamajā sezonā, tiks pieņemti attiecīgie lēmumi par leģionāriem. Mēs strādājam, lai dotu trenerim profesionālas rekomendācijas,” atklāja Savickis.

Savickis: Iespēja piedalīties KHL ir Dieva dāvana Latvijas hokejam

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par