Ščerbatihs uzskata, ka pāriešana islāmā nav iemesls Kohas karjeras beigšanai

Viktors Ščerbatihs
Viktors Ščerbatihs | Foto: Zane Bitere/LETA

Latvijas svarcelšanas federācijas (LSF) prezidents Viktors Ščerbatihs komentējis kādreizējās latviešu svarcēlājas Rebekas Kohas lēmumu noslēgt profesionālo karjeru 22 gadu vecumā.

Zīmīgi, ka tas noticis dažas dienas pēc tam, kad Koha pavēstīja par pāriešanu islāma ticībā. Ščerbatihs gan uzskata, ka tas neesot bijis iemesls.

“Godīgi sakot, gribējās, lai viņa to nepateiktu,” Latvijas Televīzijai sacīja Ščerbatihs. “Gribējās, lai viņa sagatavojas uz olimpiādi un uz to cerēja arī treneris [Eduards Andruškevičs]. Rebeka teica, ka staigāt viņa var, taču cilāt stieni nē, jo tas rada sāpes. Pagaidīsim gadu, varbūt viņa atgriezīsies, jo mums ar treneri ir cerības. Varbūt pēc gada Rebeka piezvanīs un teiks, ka viņai ir viss kārtībā ar veselību un varbūt var pamēģināt vēlreiz. Viņa pieņēma islāmu, bet es uzskatu, ka tas nav [arguments]. Domāju, ka par to šeit nevajag runāt, jo galvenais iemesls ir traumas.”

Ščerbatihs arī uzskata, ka Koha saņemtos un turpinātu karjeru, ja olimpiskās spēles nebūtu pārceltas uz 2021. gadu. Viņaprāt, šāds pavērsiens lika sportistei atslābināties un veicināja pieņemt šādu lēmumu.

Rebeka Koha beidz sportistes karjeru

beidz sportistes karjeru.

Posted by Sporta Studija on Wednesday, August 5, 2020

“Šodien videokonferences laikā Koha paziņoja, ka noslēdz sportistes karjeru. Respektējot Rebekas izvēli un sakot paldies par ieguldīto darbu, vienojāmies, ka līdz 1.septembrim saņemsim rakstisku iesniegumu par izstāšanos no LOV un finansējuma apturēšanu,” teica Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) vadītājs Einars Fogelis.

Koha ir visu laiku titulētākā Latvijas svarcēlāja.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par