Sējējs: Izlasei ļoti pietrūka tāda tipa spēlētāji kā Džeriņš un Girgensons

Normund Sējējs, sportazinas.com
Foto: R.Volonts/Dinamo Rīga

Kādreizējais Latvijas izlases aizsargs uzskata, ka Latvijas komanda pasaules čempionātu aizvadījusi godam, rādot saturīgu sniegumu spēlēs pret hokeja lielvalstīm.

Bijušais Rīgas “Dinamo” galvenais treneris arī atzīmē, ka izlases sastāvam ļoti pietrūkuši tādi centra uzbrucēji kā Andris Džeriņš un Zemgus Girgensons.

Jau vēstījām, Boba Hārtlija vadītā Latvijas izlase ar 4:5 piekāpās Zviedrijas izlasei, zaudējot izredzes kvalificēties turnīra ceturtdaļfinālam. Šodien paredzēts mačs ar Norvēģijas izlasi, kas vairs neko neizšķirs.

“Spēle pret zviedriem bija laba un skatāma. Mazliet pietrūka… Veiksme uzsmaidīja Zviedrijas izlasei. Mūsu izlasei bija labi vairākuma goli, pieci uz pieci nebija tik vienkārši spēlēt, tad vairāk zviedri uzbruka. Ja paskatamies kā mums mums gāja ar itāļiem: kad vajadzēja spēlēt kā pirmajam numuram, tik labi nemaz tā spēle nevedās. Spēlējot ar otro numuru, kad mēs cenšamies noķert pretinieku uz pretuzbrukumiem – kā arī bija šodien, tāda spēle mums ir parocīgāka,” skaidroja Sējējs.

“Varu uzteikt mūsu komandas vairākumu – skaisti izspēlējām, un tiešām, bija skaisti goli. Varēja jau beigās arī sanākt uzvara. Negribu nevienam neko pārmest, bet pēdējā piespēle Cibuļskim, kad jau bija seši spēlētāji laukumā, mazliet nesanāca. Bet kopumā, varu teikt, ka spēle no Latvijas izlases tiešām bija līmenī.”

“Zaudējumu negribētu norakstīt tikai uz veiksmes trūkumu, kaut arī tā varēja mazliet vairāk palīdzēt. Kā jau teicu, nevienam neko nevaru pārmest: čaļi visi malači un ļoti labi izlikās un cīnījās, bet tas gols, kur zviedri ātri izlīdzināja rezultātu, tur vārtsargam vajadzēja tvert ripu, nebija nekādu šķēršļu. Viegli jau tā pateikt, paši jau vārtos nestāvam, bet notika kā notika. Tas bija veiksmes gols zviedriem, kamēr arī mums bija veiksmes gols Bukartam, trāpīja zviedri savējam pa kājām un atlec vārtos,” spēles gaitu ieskicējā speciālists.

“Varētu piekrist, ka šī bija viena no labākajām spēlē čempionātā. Tiešām, bija labs mačs. Žēl, ka mazliet pietrūka. Hokejs ir hokejs, uzvarēt var tikai viens. Ja savelkam visu kopumā, tad zviedri bija mazliet labāki, bet mēs, ņemot to visu vērā, ļoti cienīgi nospēlējām.”

“Kopumā domāju, ka spēlējām savu iespēju robežās. Traumēts ir Andris Džeriņš – ļoti mums pietrūka tāda tipa spēlētājs, pieredzējis centrs. Tas pats Zemgus Girgensons mums ļoti pietrūka. Arī aizsardzībā mazliet pietrūka, nav mums tik daudz uzbrūkošu aizsargu. Bet varu tikai atkārtot, ka bija ļoti labas spēles. Vienīgi pret itāļiem pamocījāmies, bet zinu no pieredzes, ka pret tādām komandām ir grūti spēlēt, jo nav saprotams, kā viņi spēlē, kā viņiem spēlēt pretī. Vieglāk dažreiz ir spēlēt pret tādiem kanādiešiem, zviedriem, jo zini, ko no viņiem vari sagaidīt,” skaidroja kādreizējais Latvijas izlases aizsargs.

“Lai tiktu ceturtdaļfinālā mums bija jāuzvar kāda no četrām hokeja lielvalstīm. Vai Šveices spēle bija svarīgākā? Neteiktu tā. Domāju, ka tā bija viena no svarīgākajām. Es pat pieļāvu domu, ka svarīgākā varētu būt pēdējā spēle ar norvēģiem pie noteiktas sakritības,” noslēdza Sējējs, kura vārds pēdējā laikā locīts ar Krievijas Augstākās līgas (VHL) klubu Taškentas “Humo”, par kura ģenerālmenedžeri, visticamāk, kļūs tieši 51 gadu vecais latvietis.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par