Sējējs: Jābūt mazliet nekaunīgākiem, vairāk jātraucē pretinieku vārtsargs

24/05/2021 20:33

Šodien Latvijas hokeja izlase 2021. gada pasaules čempionāta trešajā spēlē ne bez problēmām apspēlēja Itāliju ar 3:0. Mača laikā turnīra mājinieki izdarīja 44 metienus, tomēr divas no trīs ripām tika iemestas tukšos vārtos. Pēc neviennozīmīgā mača “sportazinas.com” sazinājās ar pazīstamo Latvijas treneri Normundu Sējēju, kurš sniedza komentāru par šo maču. 

Ko teiksiet par Latvijas izlases spēli pret Itāliju?
Godīgi sakot, divējādi. Labi, ka tā viss beidzās. Pirmās 10-15 minūtēs aizvadījām ļoti labi, spēlējām aktīvi, ar lielu pārsvaru gan kustībā, gan saspēlēs. Bija labi momenti, tikai tie jāpārvērš kaut kādā taustāmā vērtībā – golos. Momenti tika izveidoti, bet vajadzētu labāku noslēgumu. Jācenšas kaut kā to vārtsargu apmānīt, censties gūt vārtus ar labu un precīzu metienu.  

Latvija daudz meta pa vārtiem, manā uzskatā tie gan vairāk bija nevis akcentēti metieni, bet uzmetieni vārtu virzienā. Iemesli var būt dažādi – neprecīzas piespēles, varbūt treneris prasa vairāk līst uz vārtiem. Agresīvai spēlei vārtu priekšā jābūt visu laiku, vienam uzbrucējam vienmēr jāatrodas priekšā vārtsargam. Man liekas, pretinieku vārtu priekšā mēs nospēlējām pasīvi. Momenti bija, redzēju vairākas epizodes Daugaviņa izpildījumā, arī to situāciju, kad neieskaitīja vārtus – Kaspars bija vārtu priekšā, bet tas notika vien epizodiski.  

Piekritīsiet, ka brīžiem Latvija mēģināja pārāk vienkāršot spēli?
Novēroju, ka pēdējā piespēle uz izšķirošo metienu visu laiku bija bišķiņ neprecīza, spēlētājam nebija parocīgi kārtīgi uzmest pa vārtiem. Visu laiku bija novērojama neliela neprecizitāte, tādēļ rādās grūtības uzbrukuma noslēdzošajā fāzē. Varētu teikt, ka mēģināja vienkāršot, bet varbūt tāda bija prasība no trenera, ka vairāk jāmet pa vārtiem. Bet, kā jau teicu, šajā gadījumā jādodas uz vārtu priekšu un jācīnās par ripu. Tā, kā to izdarīja Karsums [pirmajā vārtu guvumā], savā stilā. Labi nospēlēja forčekā, aizsargs kļūdījās piespēlē, bīstams metiens no neērtās puses, bet viņš gāja cīņā pie vārtiem un beigās dabūja to ripu vārtos. Tādas epizodes gribētu redzētu vairāk. 

Izskatījās, ka Itālija labi izanalizēja Latvijas izlasi
Noteikti, tagad ir pieejamas daudzas tehnoloģijas, ja tev ir labs videotreneris, tad viņš sagriež pa gabaliem materiālu par katru spēlētāju – kādas ir viņa spēcīgākās un vājākās puses. Ja tam pietiek laika, tad visus var izanalizēt siki un smalki. Itāļi labi sagatavojās spēlei, jo viņiem tas bija viens no mačiem, kurā viņi potenciāli varēja cerēt uz punktiem.  

Jāatzīmē arī Latvijas videotreneri Pēteri Gromu, manā laikā viņš strādāja Rīgas “Dinamo”, tagad viņš strādā ar Hārtliju Omskas “Avangard”, nebaidos  teikt, ka viņš ir viens no labākajiem videotreneriem KHL. Nezinu, kā viss būtu beidzies, jo tieši Groms pamanīja to epizodi ar aizmuguri, ka itālim slida nebija uz ledus. Kāja bija uz zilās līnijas, bet gaisā, un tā jau skaitās aizmugure. Ja tas gols būtu ieskaitīts, tad nevar zināt, kā beigtos spēle. Bet uzvara ir uzvara, tagad divas dienas atpūtai un tad jādodas tālāk.  

Kas jādara trenerim, ja komandai ir pārsvars, bet neizdodas dabūt ripu vārtos?
Ja ripa neiet vārtos, tad jācenšas kaut ko pamainīt, ja ir iepriekš sagatavotas kombinācijas. Bet lielas receptes šeit nav. Ja ripa neiet vārtos, tad tā jāiedzen iekšā ar gaļu. Cik runāju ar treneriem un speciālistiem pirms čempionāta, tad bažas bija par aizsargiem. Pēc trīs mačiem es uzskatu, ka tur problēmu nav, bet pietrūkst tieši agresivitāte uzbrukumā. Vairāk jāiet uz vārtiem, jābūt agresīvākiem, jāmeklē tas moments, jāmeklē ripa vārtu priekšā. Pagaidām ir OK, divas uzvaras trīs spēlēs, bet gribam iemest pārāk tīri, akadēmiski. Jābūt mazliet nekaunīgākiem, vairāk jātraucē pretinieku vārtsargs. 

Pieslēgties

Dienas fokusā

Artis Ate
17/09/2021 09:48

“VEF Rīga” kapteinis Ate: Iepriekšējā sezonā atmosfēra ģērbtuvē bija fantastiska, arī šogad uz to strādāsim

Latvijas basketbola kluba “VEF Rīga” kapteinis Artis Ate sarunā ar “Sportazinas.com” dalījies ar pirmajiem iespaidiem par gaidāmās sezonas komandas sastāvu, atskatījies uz pārbaudes spēļu rezultātiem, kā arī atklājis sezonas mērķus….