Sējējs: Maksimums pēc diviem gadiem “Humo” jāspēlē KHL

Normunds Sējējs, sportazinas.com
Normunds Sejejs | Foto: KHL

Krievijas Augstākās hokeja līgas (VHL) kluba Taškentas “Humo” ģenerālmenedžeris intervijā “R-Sport” atklāja komandas ilgtermiņa plānus un pastāstīja par hokeju Uzbekistānā.

Jau vēstīts, ka 2019. gada maijā bijušais Rīgas “Dinamo” un Prāgas “Lev” ģenerālmenedžeris pārcēlās uz Uzbekistānas galvaspilsētu Taškentu, kur tika izveidota komanda “Humo”. Vienība spēlēs nesen uzceltajā “Humo Arena”, kura var pulcēties 12 500 līdzjutēju.

“Saņēmu piedāvājumu, prasīju trīs dienas pārdomām. Tagad esmu šeit,” atklāja speciālists. “80. gadu vidū Latvijas PSR izlase spēlēja ziemas spartakiādē. Lai iekļūtu finālturnīrā, mums bija jāuzvar Uzbekistānas komandu ar 25 vārtu starpību. Mača laikā uzdevums tika izpildīts, bet pēdējā minūtē viņi mūs sodīja. Atlika spēlēt 30 sekundes, viņi aizsargājās ar visu komandu, taču mēs tomēr spējām iemest tik svarīgus 26. vārtus. Jau pēc spēles organizatori atklāja, ka mums pietiktu arī ar 15 ripām,” atcerējās Sējējs.

“Savukārt 80. gadu beigās man kopā ar “Latvijas Bērzs” vienību bija jādodas uz Taškentu uz spēli pret “Binokor”. Mēs jau sēdējām autobusā, tomēr nebija lemts. Kāds no Rīgas “Dinamo” spēlētājiem guva savainojumu un es tika paņemts viņa vietā. Tagad 30 gadus vēlāk tomēr esmu Taškentā. Lieliska pilsēta, lieliska ledus arēna. Ir visi nosacījumu hokeja attīstīšanai,” darba apstākļus ieskicē 51 gadu vecais funkcionārs.

“Pats svarīgākais – ir interese par hokeju no parastiem cilvēkiem. Bet darba ir ļoti daudz. Pārāk vēlu esam uzsākuši komandas komplektāciju, lielākajai daļai hokejistu jau bija līgumi uz nākamo sezonu ar citām komandām. Taču mums ir liels mērķis. Pēc gada, maksimums pēc diviem “Humo” jāspēlē Kontinentālajā hokeja līgā (KHL). Daudzi hokejisti izdarījuši izvēli par labu Uzbekistānai pateicoties iespējai jau tuvākajā laikā spēlēt KHL,” noslēdza Sējējs.

Normunds Sējējs par izaicinājumu Taškentā: Sākšu visu no nulles

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par