“Senators” pēta NHL vārtsargu tirgu, sarakstā arī Latvijas izlases ripu ķērājs

14/06/2024 11:28
Nokopēts
Elvis Merzļikins

Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Otavas “Senators” pašlaik pēta līgas vārtsargu tirgu, un starp kandidātiem uz piesaistīšanu šai vienībai ir arī Kolumbusas “Blue Jackets” ripu ķērājs Elvis Merzļikins, vēsta “The Fourth Period”.

Aizvadītajā sezonā “Senators” neiekļuva “play-off”, un par vienu no iemesliem kļuva vājš vārtsargu sniegums. Pamatvārtsargs Jonass Korpisalo 55 mačos atvairīja 89% metienu un vidēji ielaida 3,27 ripas, bet otrais numurs Antons Forsbergs 30 spēlēs apturēja 89% metienu un vidēji ielaida 3,21 ripu.

Jau iepriekš “Senators” izrādīja interesi par Bostonas “Bruins” vārtsargu Linusu Ulmarku un Kalgari “Flames” ripu ķērāju Džeikobu Markstremu, taču kļuvis zināms, ka starp kandidātiem ir arī Nešvilas “Predators” vārtsargs Jūse Saross, Minesotas “Wild” vārtsargs Filips Gustavsons, kā arī Merzļikins.

Viens no Otavas kluba galvenajiem izaicinājumiem ir vienas vārtsarga vietas atbrīvošana, aizmainot 30 gadus veco Korpisalo, kas nav viegls uzdevums. Proti, soma kontrakts ar algu četri miljoni dolāru par sezonu ir spēkā vēl uz četriem gadiem, kā arī viņam ir saraksts ar desmit komandām, uz kurām viņu nedrīkst aizmainīt. Jāatzīmē, ka savulaik Korpisalo spēlēja kopā ar Merzļikinu “Blue Jackets” rindās.

Merzļikins aizvadītajā sezonā 41 spēlē apturēja 89,7% metienu un vidēji ielaida 3,45 ripas, bet četrās cīņās pasaules čempionātā viņam vien 82,6% seivu un vidēji ielaisti 4,8 vārti. Latvieša līgums ar Kolumbusas “Blue Jackets” ar algu 5,4 miljoni dolāru sezonā ir spēkā līdz 2026./2027. gada sezonai.

Iepriekš vēstīts, ka starpsezonā “Blue Jackets” par ģenerālmenedžeri nozīmēja Donu Vodelu, un lielā mērā no šī cilvēka būs atkarīga Merzļikina nākotne organizācijā.

“Blue Jackets” ĢM: Mans darbs ir palīdzēt Merzļikinam atgriezties viņa līmenī

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām