Senegālas futbola izlase kā pirmā sasniedz Āfrikas Nāciju kausa izcīņas ceturtdaļfinālu (+VIDEO)

20/01/2017 11:51

Fransevilla (Gabona), 20.janv., LETA. Senegālas izlase ceturtdien kā pirmā nodrošināja vietu Āfrikas Nāciju kausa izcīņas ceturtdaļfinālā.

Senegālas izlase gabonā notiekošajā turnīrā B apakšgrupas otrās kārtas spēlē ar 2:0 (2:0) uzvarēja Zimbabvi, tiekot pie otrā panākuma turnīrā.

Rezultātu cīņas desmitajā minūtē atklāja Sadio Manē, kurš ikdienā pārstāv slaveno Anglijas klubu “Liverpool”, bet trīs minūtes vēlāk pārsvaru dubultoja Anrī Saivē.

Manē šis bija otrais precīzais sitiens turnīrā, jo vienus vārtus viņš guva arī pirmās kārtas cīņā, kurā Senegāla ar 2:0 uzvarēja Tunisiju.

Tikmēr citā ceturtdien aizvadītā šīs grupas mačā Tunisija ar 2:1 (0:0) uzvarēja Alžīriju. Cīņas 50.minūtē tunisieši izvirzījās vadībā pēc tam, kad bumbu savos vārtos iesita alžīrietis Aisa Mendi, bet vēl pēc 16 minūtēm Naims Sliti pārsvaru dubultoja. Alžīrija kompensācijas laika pirmajā minūtē vienus vārtus atguva, tomēr izglābties no zaudējuma nespēja.

Pēc divām kārtā Senegālai ir seši punktu un nodrošināta pirmā vieta grupā, kamēr Tunisija tikusi pie trīs punktiem, bet Alžīrijai un Zimbabvei ir viens punkts.

Senegāla Āfrikas Nāciju kausa izslēgšanas spēlēs iekļuvusi pēc desmit gadu pārtraukuma. Komanda 2006.gada turnīrā ieņēma ceturto vietu, bet pēc tam trīs turnīros nespēja izkļūt no grupas, bet vēl divas reizes nemaz neiekļuva finālturnīrā.

“Mūsu mērķis bija iekļūt izslēgšanas spēlēs, ko tagad esam izdarījuši, par spīti tam, ka pirmo spēli aizvadījām slikti,” sacīja Senegālas izlases galvenais treneris Aliu Sisē.

Turnīrā sacenšas 16 izlases, kas sadalītas četrās apakšgrupās. Pēc grupu turnīra katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļūst ceturtdaļfinālā.

Iepriekšējā turnīrā 2015.gadā Kotdivuāras izlase, kas pēcspēles sitienu sērijā pārspēja Ganu.