Senegālas futbolisti nespēj pieveikt Malāviju

18/01/2022 21:17
Senegālas futbola izlase

B grupa

Senegālas futbola izlase otrdien zaudēja punktus Āfrikas Nāciju kausa izcīņā, bet tas netraucēja uzvarēt apakšgrupā, jo negaidītu zaudējumu piedzīvoja Gvineja. Senegālas un Malāvijas mačs noslēdzās bezvārtu neizšķirti 0:0 (0:0).

Malāvijas futbolistiem bija pat iespēja uzvarēt, ja vien pamatlaika priekšpēdējā desmitminūtē, pateicoties videoasistenta izmantošanai, netiktu atcelts uz Senegālas vārtiem nozīmētais 11 metru soda sitiens. Sākotnēji “pendele” tika nozīmēta pēc tam, kad Gomezgani Čirva pēc kontakta ar Bunu Sarru krita soda laukumā.

Tikmēr Gvineja ar 1:2 (0:2) zaudēja Zimbabvei, taču grupā izcīnīja otro vietu. Zimbabvi 26.minūtē vadībā izvirzīja Noledžs Musona, kurš pēc centrējuma soda laukumā precīzi sita ar galvu. Divas minūtes pirms pirmā puslaika beigām Kudakvaše Mahačo izpildīja tālu sitienu pa zemi un pārspēja pretinieku vārtsargu – 2:0. Spēles 49.minūtē Nabī Keitā no soda laukuma robežas trieca bumbu tīklā un vienus vārtus atguva.

B apakšgrupā pēc trīs spēlēm pirmo vietu ar pieciem punktiem izcīnīja Senegāla, četri punkti bija Gvinejai un Malāvijai, bet Zimbabve turnīru noslēdza ar trīs punktiem. Malāvija šobrīd ir labākā trešo pozīciju ieņēmusī komanda un pretendē uz vietu izslēgšanas turnīrā. Finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas sadalītas sešās apakšgrupās pa četrām komandām katrā. Izslēgšanas turnīrā iekļūs katras apakšgrupas divas labākās komandas, kā arī četras labākās trešo vietu ieguvējas.

C grupa

Marokas futbola izlase otrdien nodrošināja uzvaru Āfrikas Nāciju kausa izcīņas apakšgrupā, kamēr četrkārtējā čempione Gana noslēdza dalību finālturnīrā. Marokāņi grupu turnīra pēdējā spēlē Jaundē cīnījās neizšķirti 2:2 (0:1) ar Gabonu.

Pirmie vārti tika gūti 21.minūtē, kad pēc Gabonas izlases vārtsarga Žana Noēla Amonomes tāla sitiena marokāņu aizsargs Sufians Šakla paslīdēja un bumba nonāca pie Džima Alevinā. Gabonas futbolists pie soda laukuma nonāca viens pret vārtsargu un raidīja bumbu mērķī. Spēles 73.minūtē pēc pārkāpuma soda laukumā uz Gabonas vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, kuru realizēja Sofians Bufals. Deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām pēc Ārona Bupendzas piespēles uz vārtu priekšu bumbu savā “cietoksnī” ieraidīja Najefs Agerds – 2:1 Gabonas labā. Tiesa, trīs minūtes vēlāk Ahrafs Hakimi ar brīvsitienu iegrieza bumbu augšējā vārtu stūrī un panāca 2:2.

Grupas otrā spēlē Komoras ar 3:2 (1:0) uzvarēja Ganu, atstājot titulēto pretinieku ārpus izslēgšanas turnīra. Komoras vadību ieguva ceturtajā minūtē, kad precīzu sitienu no soda laukuma robežas izpildīja El-Fardu Bens. Vēl grūtākā situācijā ganieši nonāca 25.minūtē, kad Andrē Ajevs asi nospēlēja pret vārtsargu Salimu Benu Boinu, pats saņemdams sarkano kartīti un piespiežot pretiniekus veikt vārtsarga maiņu.

Mača 62.minūtē Ahmeds Monji pēc neatlaidīga uzbrukuma apmānīja vairākus pretiniekus un panāca 2:0, bet turpmāko 15 minūšu laikā Gana pēc diviem stūra sitieniem izlīdzināja rezultātu. Vispirms Ričmonds Boakjē izmantoja pretinieku kļūdas pēc stūra sitiena, bet pēc tam nekļūdīgs no tuvas distances bija Aleksandrs Džiku.

Tomēr piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Komoras atgriezās vadībā, pēc piespēles no gala līnijas ar sitienu no vārtsarga laukuma robežas izceļoties Monji. C apakšgrupā pirmo vietu ar septiņiem punktiem izcīnīja Maroka, pieci punkti bija Gabonai, trīs – Komorām un viens – Ganai. Komorām gan ar trīs punktiem, visticamāk, būs par maz izslēgšanas turnīra sasniegšanai.

Āfrikas Futbola konfederācija (CAF) ir lēmusi, ka Covid-19 izplatības dēļ tiks ierobežots līdzjutēju skaits stadionos. Mājinieces Kamerūnas mačus varēs apmeklēt līdz 80 procentiem skatītāju no stadiona ietilpības, kamēr pārējos mačus ne vairāk kā 60 procenti no stadiona ietilpības. Āfrikas Nāciju kausa izcīņa (Āfrikas čempionāts) notiek Kamerūnā no 9.janvāra līdz 6.februārim. Meistarsacīkstēm bija jānotiek pagājušā gada vasarā, bet tās tika pārceltas uz šo ziemu un saglabājušas savu nosaukumu “2021 Africa Cup of Nations”. 2019.gada Ēģiptē notikušajā finālturnīrā uzvarēja Alžīrija, kas titula mačā ar 1:0 pārspēja Senegālu.