Sentluisas “Blues” noliek čempionu pilnvaras, zināmi visi nākamās kārtas pāri

22/08/2020 09:34
Vankuveras Canucks un Sentluisas Blues

Sentluisas “Blues” hokejisti piektdien nolika Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa čempionu pilnvaras.

“Blues” Edmontonā Rietumu konferences ceturtdaļfināla sestajā spēlē ar 2:6 (0:1, 0:3, 2:2) zaudēja Vankūveras “Canucks”, sērijā līdz četrām uzvarām piekāpjoties ar 2-4.

Pirmā perioda ceturtajā minūtē “Canucks” vadībā izvirzīja Džejs Bīgls, bet otrās trešdaļas pirmajās deviņās minūtēs pretiniekus pārspēja Antuāns Rusels, Trojs Stečers un Broks Būsers. Turpinājumā “Blues” vārtos Džordanu Biningtonu nomainīja Džeiks Elens, bet arī viņš nebija glābējs.

Trešajā nogrieznī pa diviem vārtiem katrā komandā guva Džeidens Švarcs un Tailers Mots, tādējādi cīņa noslēdzās ar 6:2 “Canucks” labā.

Uzvarētājiem Brents Saters atzīmējās ar trim rezultatīvām piespēlēm, bet Ēliass Petešons asistēja divreiz. Vārtsargs Jākobs Markstrems atvairīja 34 “Blues” hokejistu mestās ripas.

Nākamajā kārtā “Canucks” spēkosies ar Vegasas “Golden Knights”. Otrā Rietumu konferences pusfinālā būs Kolorādo “Avalanche” un Dalasas “Stars” duelis.

Tikmēr Austrumos pusfinālu sasniegusi Filadelfijas “Flyers”, kas ar 3:2 (2:1, 1:1, 0:0) uzveica Monreālas “Canadiens”, sērijā gūstot virsroku ar 4-2.

“Flyers” komandā vārtus guva Ivans Provorovs, Kevins Heiess un Mihaels Rafls, bet “Canadiens” rindās divreiz izcēlās Niks Suzuki. Uzvarētājiem vārtsargs Kārters Hārts neitralizēja 31 metienu.

“Flyers” Stenlija kausa finālā nav spēlējusi kopš 2010.gada, kad komandu pārstāvēja latviešu aizsargs Oskars Bārtulis.

Filadelfijas komandas pretiniece konferences pusfinālā būs Ņujorkas “Islanders”. Par otru ceļazīmi uz Austrumu finālu cīnīsies Tampabejas “Lightning” un Bostonas “Bruins”.

No Stenlija kausā astoņām palikušajām komandām pēdējos 14 gadus pie trofejas tikusi tikai “Bruins”, kas uzvarēja 2011.gadā. No šī astotnieka pēdējos 35 gados pie titula tikušas četras komandas – divreiz “Avalanche”, bet pa reizei “Bruins”, “Lightning” un “Stars”.

Toronto un Edmontonā vispirms notika 24 komandu izslēgšanas turnīrs, cīņu par Stenlija kausu turpinot 16 vienībām. Vispirms komandas “play-off” kvalifikācijas kārtā aizvadīja sērijas līdz trim uzvarām, bet pēc tam pārgāja uz tradicionālo sēriju formātu līdz četrām uzvarām.