Septiņas no 137 pārbaudītajām WNBA spēlētājām saslimušas ar Covid-19

WNBA spēlētājas, sportazinas.com
WNBA spēlētājas | Foto: WNBA

Neilgi pirms sezonas sākuma saslimšanas ar koronavīrusu noteikta septiņām Sieviešu nacionālās basketbola asociācijas () spēlētājām, pirmdien paziņoja līgas vadība.

Pirmdien komandas ierodas Floridā, kur jūlija izskaņā plānots aizvadīt sezonas pirmos mačus. Tikmēr pirmdien noskaidrojās, ka koronavīrusa veiktie testi laika posmā no 28.jūnija līdz 5.jūlijam septiņām spēlētājām izrādījušies pozitīvi.

Kopumā šajā periodā tika pārbaudītas 137 WNBA spēlētājas.

Līga šādos gadījumos seko ASV Slimību un profilakses centra (CDC) ieteikumiem, kas paredz, ka saslimšanas gadījumā konkrētie cilvēki jāizolē no apkārtējās sabiedrības, bet atgriezties komandu nometnēs drīkst vien tad, kad vismaz ar dienas starpību divi testi bijuši negatīvi.

Tikmēr Indianas “Fever” komanda jau informējusi līgas vadību, ka Floridā ieradīsies piecas dienas vēlāk. Plānots, ka pārējās 11 komandas pirmdien ieradīsies IMG akadēmijas telpās.

Pagājušajā mēnesī WNBA komisāre Keitija Engelberta paziņoja, ka sezona IMG akadēmijas telpās sāksies jūlija beigās īsi pēc treniņnometnēm, bet sezonas kalendārā katrai komandai paredzēti 22 mači.

Zināms, ka spēles klātienē nedrīkstēs apmeklēt skatītāji.

Pēdējo dienu laikā inficēto skaits Floridā ir ievērojami kāpis, taču Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) un arī Beisbola augstākās līgas (MLB) vadība aizvien lolo cerības par sezonas norisi “Disney’s ESPN Wide World of Sports Complex” telpās.

Nacionālā informācijas aģentūra LETA jau ziņoja, ka WNBA komandām līdz 26.maijam būs jāsamazina sastāvs līdz 12 spēlētājām.

Šāds līgas lēmums par labu nenāca latvietei Elīnai Babkinai, kura nemaz nepaspēja sevi pierādīt Atlantas “Dream” sastāvā, tiekot priekšlaicīgi atbrīvotai.

Savukārt nākamsezon Sietlas “Storm” sastāvā varētu debitēt šogad draftētā Kitija Laksa.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par