Septiņas valstis vēlas rīkot 2026. gada ziemas olimpiskās spēles – tostarp arī Zviedrija

03/04/2018 16:52

Septiņu valstu nacionālās olimpiskās komitejas oficiāli apstiprinājušas vēlmi rīkot 2026. gada ziemas olimpiskās spēles. Viņu starpā arī Zviedrija, kura spēles vēlas rīkot galvaspilsētā Stokholmā. Viņi, savukārt apsver iespēju ledusrenes sporta veidus rīkot Siguldas trasē.

Kā otrdien vēsta Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK), pretendenti uz 2026. gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanu ir Grāca Austrijā, Kalgari Kanādā, Siona Šveicē, Erzuruma Turcijā, Saporo Japānā, kā arī Itālijas kandidatūra, kas apvieno Kortinu d’Ampeco, Milānu un Turīnu. Protams, arī, iepriekš minētā Stokholma Zviedrijā.

“Es ļoti priecājos par kuplo pretendentu skaitu uz 2026. gada olimpiskajām spēlēm. Mūsu mērķis nav tikai kandidātu rekordskaits, taču ar laiku izvēlēties labāko pilsētu, kura varēs noorganizēt labākās ziemas olimpiskās spēlēs labākajiem atlētiem pasaulē,” izteicies komitejas prezidents Tomass Bahs.

Kā ziņots, Zviedrijas olimpiskās komitejas sarunas ar Siguldu par iespējamu kopēju 2026. gada Ziemas olimpisko spēļu rīkošanu rit uz priekšu pozitīvi.

Kopš idejas parādīšanās sarunās ir labs progress, un šādu sadarbību atbalsta arī Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK). Tieši SOK vēlas darīt visu, lai samazinātu sacensību rīkošanas izmaksas, un sadarbība ir viens no veidiem tā paveikšanai.

Kandidātiem gatavība pretendēt uz 2026. gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanu bija jāapliecina līdz 31. martam. Septiņiem pretendentiem būs jāiesniedz plašāka informācija SOK, kas oktobrī Buenosairesā nosauks oficiālus kandidātus spēļu organizēšanai. Spēļu rīkotājus nosauks 2019. gada septembrī SOK sesijā Milānā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Latvijas 3x3 basketbola kauss
07/08/2022 20:23

“Rīga” pārsteidzoši zaudē Latvijas 3×3 basketbola kausa finālā

“Rīgas” komanda ar diviem olimpiskajiem čempioniem sastāvā svētdien Ventspilī “OlyBet Sports Bar” Latvijas 3×3 basketbola kausa finālā negaidīti ar 17:21 zaudēja “Priecīgus!” vienībai, kas līdz ar to izcīnīja ceļazīmi uz…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām