Serbija uzvar Itāliju, dodot Latvijai piekto vietu turnīra noslēgumā

14/09/2017 00:03

Serbijas basketbola izlase trešdien Stambulā Eiropas čempionāta (EČ) ceturtdaļfināla cīņā droši ar 83:67 (18:17, 26:16, 15:15, 24:19) uzvarēja Itāliju, kas līdz ar to Latviajs valstsvienībai šajā turnīrā deva piekto vietu un labāko panākumu kopš neatkarības atgūšanas.

Serbijas izlase pusfinālā tiksies ar Krieviju.

Olimpiskajiem vicečempioniem serbiem 22 punktus guva Bogdans Bogdanovičs, ar 13 izcēlās Milans Mačvans, bet 11 pievienoja Vladmirs Lučičs.

Tikmēr Itālijai 18 punktus sameta Marko Belinelli, bet 15 guva Luidži Datome.

Serbi uzvaras pamatus ielika otrajā ceturtdaļā, kurā ieguva desmit punktu pārsvaru, bet pēc puslaika bija vadībā ar 44:33, pēc tam spēles beigu daļā pārsvaru vēl palielinot.

Gadījumā, ja šajā mačā uzvarētu itāļi, Latvija, kura otrdien ceturtdaļfinālā zaudēja Slovēnijai, kopvērtējumā paliktu sestā.

Serbija Eiropas čempionāta pusfinālā tika otro reizi pēc kārtas, pirms diviem gadiem paliekot ceturtajā vietā.