Serbijas basketbolistes kapitulē Krievijai; Latvijas izlasei čempionāts noslēdzies

15/06/2015 21:36

Sombatheja (Ungārija), 15.jūn., LETA. Zaudējumu Eiropas čempionāta basketbolā sievietēm C apakšgrupas cīņā pirmdien piedzīvoja Serbijas izlase, kas ar 53:77 (17:18, 7:23, 16:19, 13:17) piekāpās Krievijai, tādejādi Latvijas valstsvienība turnīru noslēdza ceturtajā pozīcijā grupā un nākamo sacensību posmu nesasniedza.

Kā zināms, lai Latvijas izlase tiktu nākamajā sacensību posmā, Serbijas valstsvienībai šajā spēlē bija jāizcīna uzvara.

Krievijas izlases rindās šajā cīņā ar 19 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām izcēlās Jevgēņija Beļakova. Tikmēr 16 atlēkušās bumbas savāca Natālija Vieru, bet Irinai Osipovai 13 piespēles un desmit punkti, tādejādi sasniedzot “double-double”.

Spēli Krievijas komanda iesāka ar gūtiem septiņiem bezatbildes punktiem, taču pirmās ceturtdaļas beigās Horvātija pārsvaru sadeldēja līdz vienam punktam (17:18). Otro ceturksni atkal veiksmīgāk iesāka Krievijas basketbolistes, tā vidusdaļā panākot septiņu punktu pārsvaru (26:19).

Arī puslaika noslēgumā precīzākas izrādījās krievietes, pārtraukumā ejot jau ar 17 punktu pārsvaru (41:24). Trešajā spēles ceturksnī Krievijas basketbolistes pat panāca 23 punktu pārsvaru (58:35), tomēr ceturtdaļas pēdējās sekundēs serbietes atstatumu sadeldēja līdz 20 punktiem (40:60).

Ceturtajā mača ceturksnī Krievijas valstsvienība saglabāja vairāk kā 20 punktu handikapu un spēli noslēdza ar 77:53 savā labā, tādejādi izcīnot pirmo vietu grupā, bet Latvijas izlasi atstājot ceturtajā, kas tai liedz iekļūt Eiropas čempionāta nākamajā posmā.

Jau vēstīts, ka pirmdienas pirmajā cīņā Horvātija ar 76:70 pieveica Lielbritāniju.

C apakšgrupas līderes godā ar trim panākumiem trīs spēlēs bija Krievija, bet otro vietu ieņēma Serbija. Tikmēr divi panākumi četros mačos bija Latvijai un Horvātijai, kas bijusi labāka savstarpējā spēlē, tāpēc ieņēma trešo pozīciju. Tikmēr Lielbritānija cieta zaudējumus visās četrās spēlēs un ieņēma piekto pozīciju.

Grupas divām vājākajām komandām turnīrs ir noslēdzies, bet labākās trīs vienības ir iekļuvušas otrajā posmā, kurā tiksies ar D grupas trim spēcīgākajām vienībām Spāniju, Lietuvu un Slovākiju.

Kā zināms, Latvijas izlase turnīru iesāka ar diviem zaudējumiem – ceturtdien ar 60:76 piekāpās Serbijas valstsvienībai, bet piektdien ar rezultātu 63:67 zaudēja arī traumu novājinātajai Horvātijas valstsvienībai.

Sacensību trešajā mačā sestdien latvietes ar 67:58 pieveica potenciālo apakšgrupas pastarīti Lielbritāniju. Līdz ar to Latvija ne tikai guva pirmo uzvaru šajā Eiropas čempionātā, bet arī pārtrauca desmit neveiksmju sēriju finālturnīros, jo iepriekšējā uzvara tika gūta vēl 2011.gadā.

Savukārt svētdien latvietes pirmoreiz oficiālajos mačos ar 68:62 uzvarēja trīskārtējo zelta medaļu ieguvēju Krieviju.