Serbijas čempioni savā laukumā šokē “Liverpool”, “Monaco” turpina grimt

06/11/2018 21:54

UEFA Čempionu līgas grupu turnīra ceturtā kārta iesākusies ar pagājušās sezonas finālistes “Liverpool” negaidītu zaudējumu izbraukuma cīņā pret Belgradas “Crvena Zvezda” (0:2), tikmēr 15. maču pēc kārtas uzvaru nav spējusi izcīnīt Francijas vicečempione “Monaco”, kas savā laukumā piedzīvoja bezierunu kapitulāciju pret “Club Brugge” – 0:4.

Anglijas Premjerlīgas grands “Liverpool” pirms šī vakara spēles Čempionu līgas turnīrā bija izcīnījis divas uzvaras trīs cīņās, tostarp iepriekšējā kārtā savā laukumā ar 4:0 sagraujot savus šodienas pretiniekus “Crvena Zvezda”. Šovasar Latvijā pabijusī komanda gan jau no pirmajām minūtēm nekautrējās apdraudēt “Liverpool” vārtus, kamēr viesu rindās divas labas iespējas īsā laikā atklāt rezultātu neizmantoja Daniels Staridžs.

Ko neizdarīja Jirgena Klopa padotie, izdarīja mājinieki, un 22. minūtē pēc stūra sitiena soda laukumā visaugstāk uzlēca Milans Pavkovs un ar galvu raidīja bumbu Alisona cietoksnī – 1:0. Pēc izvirzīšanās vadībā Belgradas klubs turpināja darboties aktīvi, kas jau septiņas minūtes vēlāk ļāva dubultot pārsvaru – ne visai ātrā pretuzbrukumā tas pats Pavkovs no aptuveni 30 metriem izpildīja spēcīgu un ļoti precīzu sitienu (2:0).

Pirmā puslaika atlikušajā daļā pie labām izdevībām samazināt deficītu tika Adams Lalana un Džordžinjo Vijnaldums, taču rezultāts pēc nospēlētām 45 minūtēm saglabājās 2:0.

Pēc pārtraukuma “Crvena Zvezda” spēja aizsardzībā darboties ļoti organizēti, neļaujot “Liverpool” tikt pie izdevīgām sitiena pozīcijām. Mača 72. minūtē savu labāko iespēju gūt vārtus sagaidīja Mohameds Salāhs, kura sitiens trāpīja pa stabu, bet nedaudz vēlāk ēģiptieša mēģinājumu samazināt rezultāta starpību pēdējā brīdī bloķēja “Crvena Zvezda” aizsargs.

Arī kompensācijas laikā “Liverpool” līderis bija ļoti tuvu bumbas raidīšanai tīklā, taču šoreiz savu meistarību lietā lika laukuma saimnieku vārtsargs Milans Borjans, ļaujot uzgavilēt “Crvena Zvezda” līdzjutējiem. Līdz ar šo panākumu Belgradas vienība C grupā iekrājusi četrus punktus un joprojām atrodas pēdējā, ceturtajā pozīcijā, kamēr “Liverpool” ar sešiem punktiem pagaidām saglabā līderpozīcijas.

Atgādinām, ka vēl tikai šovasar “Crvena zvezda” sarežģītā cīņā divu maču summā (2:0) UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas turnīra pirmajā kārtā pārspēja pērnās sezonas Latvijas čempioni Jūrmalas “Spartaku”.

A grupas ietvaros Beļģijas komanda “Club Brugge” negaidīti pārliecinoši ar 4:0 (3:0) viesos sagrāva pagājušā gada Francijas vicečempioni “Monaco”. Jau līdz spēles 24. minūtei ar diviem vārtiem paguva atzīmēties Hanss Vanakens, bet vienu reizi precīzs bija Veslijs, izvirzot beļģu klubu priekšā ar 3:0. Pēc pārtraukuma spēles gala rezultātu 85. minūtē uzstādīja Rūds Vormers.

“Club Brugge” šis bija pirmais panākums šosezon Čempionu līgā un ar iekrātajiem četriem punktiem komanda grupā ieņem trešo pozīciju, tikmēr sezonu ļoti vāji iesākušās “Monaco” rēķinā ir tikai viens punkts par neizšķirtu iepriekšējā kārtā izbraukumā tieši pret “Club Brugge”.

Visu turnīru ietvaros “Monaco” nav uzvarējusi jau kopš 11. augusta jeb 15. spēlēs pēc kārtas, turklāt cerētos rezultātus nav devusi arī slavenā Tjerī Anrī nolīgšana par galveno treneri.