Serēna Viljamsa iznieko iespējas un apstājas “Australian Open” ceturtdaļfinālā

23/01/2019 08:43

Titulētā amerikāņu tenisiste Serēna Viljamsa trešdien piedzīvoja zaudējumu Austrālijas atklātā čempionāta ceturtdaļfinālā.

Karjeras laikā 23 “Grand Slam” titulus izcīnījusī Viljamsa ar rezultātu 4-6, 6-4, 5-7 piekāpās planētas astotajam numuram Karolīnai Plīškovai no Čehijas.

Līdz ar to amerikāniete vismaz pagaidām nelīdzsvaros rekordu izcīnītajos “Grand Slam” titulos.

Tiesa, Viljamsa bija ļoti tuvu uzvarai, jo trešajā setā viņa bija vadībā ar 5-1, taču pēc tam pamanījās neizmantot kopumā četras mačbumbas. Tikmēr Plīškova varonīgi atspēlējās un beigās guva uzvaru, kas vēl trešā seta ievadā šķita neticama.

“Vienā brīdī jau šķita, ka tūlīt došos uz ģērbtuvēm, jo mačs būs beidzies, taču tagad stāvu skatītāju priekšā kā uzvarētāja,” prieku par uzvaru pauda Plīškova. “Trešajā setā nespēlēju diez ko labi, bet pie rezultāta 2-5 apņēmos cīnīties par uzvaru. Viljamsas sniegums nedaudz pasliktinājās, kamēr es izmantoju savas iespējas un uzvarēju.”

37 gadus vecā Viljamsa, kura pasaules rangā ieņem 16.vietu, iepriekš šī gada Austrālijas atklātā čempionāta turnīrā spēlēja sekmīgi, turklāt tā laikā pamanījās pieveikt pasaules pirmo raketi Simonu Halepu no Rumānijas.

Viljamsa Austrālijas atklātajā čempionātā uzvarējusi septiņas reizes, kamēr Plīškovas labākais sasniegums ir pusfināls 2016.gadā un šogad.

Pusfinālā Plīškova tiksies ar pasaules ceturto raketi Naomi Osaku, kura savā ceturtdaļfinālā droši ar 6-4, 6-1 uzvarēja WTA ranga septītās pozīcijas īpašnieci Jeļinu Svitoļinu.

Pašlaik 21 gadu vecā Osaka jau otrajā “Grand Slam” turnīrā pēc kārtas iekļuvusi pusfinālā – vēl pērn viņa uzvarēja sezonas noslēdzošajās šādas raudzes sacensībās ASV.

Osaka arī kļuvusi par pirmo Japānas tenisisti kopš 1994.gada, kura sasniegusi Austrālijas atklātā čempionāta pusfinālu.

Tiesa, Osakas pretiniece Svitoļina trešdien saskārās ar veselības likstām, jo viņai bija kakla/pleca trauma, kā rezultātā ukrainiete nespēja parādīt savu patieso spēku.

Jau ziņots, ka Austrālijas atklātā čempionāta astotdaļfinālā apstājās Latvijas pirmā rakete Anastasija Sevastova, kamēr Aļona Ostapenko un Ernests Gulbis cieta neveiksmes pirmajā kārtā.