Seska ekipāža ar teicamu sniegumu sacensību izskaņā ielaužas ERC posma TOP 10

06/05/2023 21:57
Mārtiņš Sesks/Renārs Francis

Latvijas rallija ekipāža ar pilotu Mārtiņu Sesku un stūrmani Renāru Franci sestdien Eiropas čempionāta (ERC) otrajā posmā jeb Spānijas rallijā ierindojās devītajā pozīcijā.

Sestdien ekipāžas mēroja atlikušos sešus posmus un Latvijas vienība, kas sacensībās startē ar “Škoda RS Rally 2” spēkratu, labāko rezultātu sasniedz pēdējā ātrumposmā, ierindojoties piektajā pozīcijā.

Kopvērtējumā uzvaru svinēja francūža Joana Bonato vienība, kas bija labākā septiņos no 13 ātrumposmiem. Otro vietu ieņēma jaunzēlandietis Heidens Pedons, kurš kopvērtējumā piekāpās uzvarētājam 36,9 sekundes, bet spāņa Efrena Jarena ekipāža atpalika 52,6 sekundes un noslēdza labāko trijnieku. Sesks ar Franci kopvērtējumā, ieņemot devīto vietu, zaudēja Francijas ekipāžai minūti un 33,8 sekundes.

Pirmajā ERC sezonas posmā, kas marta sākumā norisinājās Portugālē, Latvijas ekipāža ierindojās 12.pozīcijā, izcīnot uzvaru arī vienā no ātrumposmiem. Pirmo vietu ieņēma pasaules rallija čempionātā (WRC) pieredzi krājušais jaunzēlandietis Heidens Pedons. ERC čempionātā šosezon plānoti astoņi posmi, ceturto no tiem jūnijā uzņemot Latvijai.