Seska ekipāža sezonas pirmajā posmā Horvātijā izcīna pjedestālu junioru klasē

25/04/2021 16:15
Mārtiņa Seska ekipāža

Latvijas rallija braucējs Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis svētdien izcīnīja otro vietu pasaules rallija čempionāta (WRC) Horvātijas posmā junioru klasē (JWRC). Pēc otrās dienas sacensībām Seska ekipāža kopvērtējumā bija pakāpusies uz trešo vietu, bet svētdien četros “dopos” sasniegtie rezultāti sezonas ievadā ļāva izcīnīt otro vietu.

Svētdien pirmajā ātrumposmā Seska ekipāža bija trešā, bet nākamajos trīs “dopos” finišēja otrajā pozīcijā, kas izcīnīta arī kopvērtējumā. Junioru klasē uzvaru svinēja brits Džons Ārmstrongs, kurš Sesku apsteidza par 33,5 sekundēm. Trešās vietas ieguvējs soms Lauri Jona latvietim zaudēja 15,3 sekundes, bet no Ārmstronga atpalika par vairāk nekā 48 sekundēm. Visu klašu kopvērtējumā uzvarēja francūzis Sebastjans Ožjē (“Toyota”), kurš par nieka 0,6 sekundēm apsteidza britu Elfinu Evansu (“Toyota”) un par 8,1 sekundi – līderi pēc pirmās dienas sacensībām beļģi Tjerī Nevilu (“Hyundai i20”). 2019.gada čempions igaunis Ots Tenaks (“Hyundai i20”) uzvarētājam zaudēja minūti un 25,1 sekundi, ierindojoties ceturtajā pozīcijā.

Sesks kopējā ieskaitē Ožjē zaudēja vairāk par 24 minūtēm un ieņēma 19. vietu. Jau ziņots, ka sacensību pirmajā dienā piektdien Sesks un Francis, sākuši ar sestajām vietām ātrumposmos, septītajā un astotajā “dopā” ierindojās ceturtajā vietā, kuru ieņēma arī posma kopvērtējumā pēc pirmās sacensību dienas. LMT Autosporta akadēmijas ekipāža Sesks/Francis ir līdz šim vienīgie Latvijas rallisti, kuri kāpuši uz JWRC goda pjedestāla augstākā pakāpiena. Vēsturisko uzvaru ekipāža pagājušajā gadā sasniedza Igaunijas posmā, aizvadīto sezonu noslēdzot kā vicečempioniem. Trijos no četriem sacensību posmiem ekipāža finišēja labāko trijniekā.

Visi sportisti startē identiskās “Ford Fiesta Rally4” automašīnās.

Šis bija pirmais šīs sezonas posms. Pēc tam sportisti sacentīsies akmeņainajos Portugāles ceļos (20.-23.maijā). No 15. līdz 18.jūlijam sacensības notiks Igaunijā, bet sezonu piloti noslēgs Beļģijā (13.-15.augustā) un Spānijā (14.-17.oktobrī).