Sesks/Caune “Junior WRC” posmā izcīna piekto vietu

16/06/2019 15:29

Latvijas autorallija pilota Mārtiņa Seska un stūrmaņa Krišjāņa Caunes ekipāža svētdien Sardīnijas ralliju noslēdza piektajā vietā “Junior WRC” klasē.

Sardīnijas rallijā, kas bija junioru pasaules čempionāta trešais posms, svētdien notika četri noslēdzošie grunts ātrumposmi.

Dienas pirmajos divos ātrumposmos “LMT Autosporta akadēmijas” akadēmijas ekipāža, kas startē ar “Ford Fiesta R2” automašīnu, bija septītā, priekšpēdējā “dopā” izcīnīja ceturto vietu, bet pēdējā – piekto pozīciju.

Pēc kopumā 19 ātrumposmu veikšanas ekipāža ierindojās piektajā pozīcijā, no uzvarētāja Hana Solansa ekipāžas atpaliekot par piecām minūtēm un 34,9 sekundēm.

Junioru WRC pirmajā posmā Zviedrijā latvieši izcīnīja sesto vietu, bet otrajā etapā Korsikā izstājās. Latvijas ekipāža šosezon plāno piedalīties piecos “Junior WRC” posmos.

Iepriekšējā sezonā Sesks sacentās ar “Opel Adam R2” spēkratu, triumfējot Eiropas rallija čempionātā (ERČ) “Junior U27” ieskaitē. Viņš kļuva par pirmo braucēju Latvijas autosporta vēsturē, kurš kļuvis par pilntiesīgu autorūpnīcas atbalstītu rallija pilotu.

Savukārt kopējā ieskaitē pašmāju sportisti bija 25.pozīcijā, uzvarētājam Dani Sordo no Spānijas (“Hyundai”) zaudējot teju 36 minūtes.

Līderis pirms pēdējā ātrumposma bija igaunis Ots Tenaks (“Toyota”), kurš tuvojās savai trešajai uzvarai pēc kārtas, taču pēdējā “dopā” viņa spēkratu pievīla stūres mehānisms, kā rezultātā nācās atkāpties uz piekto pozīciju.

Otro vietu izcīnīja soms Tēmu Suninens (“M-Sport Ford”), Sordo zaudēdams 13,7 sekundes, bet trešais bija norvēģis Andrēass Mikelsens (“Hyundai”), kurš no uzvarētāja atpalika 32,6 sekundes.

Kopējā ieskaitē par kopvērtējuma līderi kļuvis Tenaks, kurš iekrājis 150 punktus. Par četriem punktiem mazāk ir pasaules čempionam Sebastjanam Ožjē no Francijas (“Citroen”), bet vēl par trim punktiem atpaliek beļģis Tjerī Nevils (“Hyundai”).

Ožjē ir pēdējo sešu gadu čempions, bet kopumā Francijas piloti dominējuši jau kopš 2004.gada, kad deviņus titulus pēc kārtas izcīnīja viņa slavenais tautietis Sebastjans Lēbs.

Šajā WRC sezonā tiks aizvadīti 14 posmi.