Sesks: Progresējot sacensībām, jāaug un jauni izaicinājumi jāpieņem arī mums

19/03/2024 15:08
Nokopēts
Renārs Francis un Mārtiņš Sesks

Latvijas pilots Mārtiņš Sesks otrdien preses konferencē norādīja, ka Eiropas rallija čempionātā (ERC) konkurence tikai pieaug un jaunajā sezonā būs jāpieņem jauni izaicinājumi un jāattīstās.

Pasākumā Mārtiņš Sesks ar stūrmani Renāru Franci prezentēja arī savu jauno sacīkšu auto “Toyota GR Yaris Rally 2”, ar kuru plāno startēt visos astoņos jaunās sezonas ERC posmos. “Pērn aizvadījām veiksmīgu ERC sezonu, kļuvām par vicečempioniem. Taču progresējot sacensībām, jāaug un jauni izaicinājumi jāpieņem arī mums,” sacīja Sesks. “Mūsu startam šīs sezonas Eiropas čempionātā, kur sāncensība un konkurence pieaug teju katru dienu, WRC pilotiem pārceļoties uz ERC, ir nepieciešama maksimāla attīstība.”

Tikmēr ekipāžas stūrmanis Francis norādīja, ka komanda jau ir aizvadījusi vairākus testus ar jauno auto un atzina to par atraktīvu un jaudīgu, kam ar pieredzējušiem braucējiem pie stūres ir liels potenciāls. “Man kā stūrmanim ir svarīga ērta sēdpozīcija – šajā automašīnā ir vairāk vietas, neesmu piespiests panelim,” par jauno sacīkšu auto sacīja Francis. “Arī no braukšanas viedokļa “Toyota” ir vieglāka un kustīgāka. Daudzi mehāniskie risinājumi ir vieglāk maināmi, tos varam pielāgot un regulēt sacensību laikā.”

Pirmais ERC sezonas posms no 12. līdz 14.aprīlim notiks Ungārijā, tomēr šogad sacensības tajā noritēs uz grunts seguma, nevis kā iepriekš uz asfalta.

Nākamie posmi būs Kanāriju salās (asfalts, 2.-4.maijs), Skandināvijas rallijs (grunts, 13.-15.jūnijs), Igaunijas rallijs (grunts, 5.-7.jūlijs), Romas rallijs (asfalts, 26.-28.jūlijs), Barumas rallijs (asfalts, 16.-18.augusts), Velsas rallijs (asfalts, 30.augusts – 1.septembris) un Silēzijas rallijs (asfalts, 11.-13.oktobris.).

Pagājušajā gadā Sesks/Francis ERC startēja ar “Škoda Fabia RS” un kopvērtējumā izcīnīja otro vietu, piekāpjoties vien jaunzēlandiešu Haidena Padona/Džona Kenarda ekipāžai.

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām