Seula kopā ar Phenjanu pieteikusies organizēt 2032. gada olimpiskās spēles

01/04/2021 20:40

Dienvidkorejas galvaspilsētas Seulas pašvaldības vadība ceturtdien oficiāli paziņoja Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai (IOC) par savu piedāvājumu rīkot 2032.gada olimpiskās spēles kopā ar Ziemeļkorejas galvaspilsētu Phenjanu, vēsta ziņu aģentūra “Yonhap”.

SOK februāra beigās paziņoja, ka Austrālijas pilsēta Brisbena ir tās vēlamais kandidāts spēļu rīkošanai, piebilstot, ka tā iesaistīsies “mērķtiecīgā dialogā” ar Austrālijas piedāvājuma autoriem, kaut gan iepriekš kā citi iespējamie pretendenti tika minēta arī Indonēzija, Ķīna un abas Korejas.

Tomēr Seulas pašvaldība ceturtdien mudināja IOC pārdomāt arī abu Koreju piedāvājumu organizēt spēles, par ko 2018.gada septembrī tikšanās laikā vienojās Dienvidkorejas prezidents Muns Džēins un Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns.

“Yonhap” ziņo, ka Seulas piedāvājumā uzsvērts kopējā piedāvājuma “miera veidošanas potenciāls”, kā arī “modernāko tehnoloģiju un Korejas kultūras apvienojums”.

Ziemeļkoreja nav publiski komentējusi kaimiņvalsts piedāvājumu, jo attiecības starp oficiālo Seulu un Phenjanu ir pavēsas.

Abas valstis vairāk nekā divus gadus nav tikušās oficiālās sarunās, un pagājušajā nedēļā Ziemeļkorejas līdera ietekmīgā māsa Kima Jočena Dienvidkorejas prezidentu nosauca par “Amerikas izaudzētu papagaili”, kad tas kritizēja Phenjanu par veikto raķešu izmēģinājumu.

Dienvidkoreja pēdējoreiz rīkoja olimpiādi 2018.gadā, kuras laikā abas Korejas komandas stadionā iesoļoja zem vienota karoga. Ziemeļkoreja vēl nekad olimpiskās spēles nav rīkojusi.

Pieslēgties

Dienas fokusā

11/05/2021 13:07

“Celtics” piedzīvo murgu – sezona beigusies vienam no līderiem

Vienam no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Bostonas “Celtics” vadošajiem spēlētājiem Džeilenam Braunam traumas dēļ sezona ir beigusies. Uzbrucējam konstatēts kreisās rokas plaukstas locītavas saišu plīsums. Šonedēļ basketbolistam tiks veikta…