Sevastova centīsies sasniegt savu ceturto Maljorkas “International” turnīra finālu pēc kārtas

22/06/2019 10:25

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Anastasija Sevastova šodien Maljorkas WTA “International” turnīrā aizvadīs pusfināla spēli ar amerikānieti Sofiju Keninu.

Mačs norisināsies uz centrālā korta un sāksies ap plkst.16.30 pēc Latvijas laika.

Sevastova rangā ieņem 12.vietu un turnīrā izlikta ar otro numuru, bet Kenina ir pasaules 30.rakete un Maljorkā saņēmusi septīto numuru.

Abas sportistes savā starpā līdz šim vēl nav spēlējušas.

Otrā pusfināla pārī spēkosies turnīra pirmais numurs un planētas sestā rakete Angelika Kerbere no Vācijas un šveiciete Belinda Benčiča (WTA 13.), kurai Maljorkā piešķirts trešais numurs.

Jau ziņots, ka Sevastova Maljorkas WTA turnīra pirmajā kārtā ar rezultātu 6-3, 7-6 (7:5) uzvarēja ASV tenisisti Varvaru Ļepčenko, kura atrodama reitinga 123.pozīcijā un pirms tam pārvarēja šo sacensību kvalifikāciju, bet otrajā cīņā viņa ar 6-2, 6-1, uzvarēja Alju Tomļanoviču no Austrālijas, kura ir planētas 47.numurs. Savukārt ceturtdaļfinālā viņa ar ar 6-2, 6-1 sagrāva ķīnieti Jafaņu Vanu (WTA 58.).

Par pusfināla sasniegšanu Sevastova nopelnīja 110 WTA ranga vienspēļu punktus.

Tikmēr Kenina iepriekš turnīrā ar 6-2, 6-3 pārspēja Kirstenu Flipkensu no Beļģijas, kura pasaules rangā ieņem 80.vietu. Otrajā kārtā amerikāniete ar 6-2, 2-0 uzveica tunisieti Onsu Žabēru, kura otrajā setā izstājās no cīņas, bet ceturtdaļfinālā ar 1-6, 6-1, 6-3 pārspēja vēl vienu Beļģijas tenisisti Elisu Mertensu (WTA 21.), kura turnīrā bija izlikta ar ceturto numuru.

Sevastova šajā sezonā uzvarējusi 19 no 32 cīņām, kamēr Keninai šosezon ir 23 panākumi 35 mačos. Amerikāniete šosezon divas reizes spēlējusi “International” turnīru finālos, un janvārī Austrālijā viņai izdevās gūt panākumu, kas bija viņas pirmais WTA līmeņa tituls karjerā. Pirms Maljorkas sacensībām Kenina pēdējo reizi uz korta kāpa Francijas atklātajā čempionātā, kur aizkļuva līdz trešajai kārtai.

Sevastovai šis ir pirmais turnīrs pēc Francijas atklātā čempionāta, kurā viņa apstājās ceturtajā kārtā jeb astotdaļfinālā, bet kopumā karjerā spējusi izcīnīt trīs WTA titulus.

Latvijas tenisistei Maljorkas turnīrs ir ļoti veiksmīgs. 2017.gadā viņa kļuva par šo sacensību čempioni, bet 2016.gadā un pērn cieta zaudējumu finālos, piekāpdamās attiecīgi francūzietei Karolīnei Garsijai un vācietei Tatjanai Marijai. Sevastovai tādējādi šogad jāaizstāv 180 WTA ranga punkti.

Sevastova šajā turnīrā spēlēja arī dubultspēlēs, kur ar 2016.gada olimpisko čempioni Moniku Pudžu no Puertoriko gan nācās piedzīvot neveiksmi pirmajā kārtā.