Sevastova izcīna drošu uzvaru un iekļūst prestižā Štugartes turnīra ceturtdaļfinālā

25/04/2019 14:44

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Anastasija Sevastova ceturtdien sasniedza prestižā Štutgartes WTA “Premier” sērijas turnīra ceturtdaļfinālu.

Sevastova otrās kārtas mačā ar rezultātu 6-4, 6-3 uzvarēja vācieti Lauru Zīgemundu.

Par ceturtdaļfināla sasniegšanu Sevastova nopelnījusi 100 WTA ranga punktus.

Sevastova WTA rangā ieņem 13. vietu un šajā turnīrā izlikta ar septīto numuru, kamēr Zīgemunda reitingā ieņem 99. pozīciju un Štutgartē piedalījās ar rīkotāju speciālo ielūgumu.

Ceturtdaļfinālā Sevastova tiksies ar planētas trešo raketi Petru Kvitovu no Čehijas, kura šajā turnīrā cīnās par reitinga līderpozīciju.

Pirmos divus geimus tenisistes uzvarēja pie savas serves, bet trešajā geimā, kas ilga desmit minūtes, Sevastova lauza pretinieces servi un panāca 2-1. Sestajā geimā vācietei bija iespēja izlīdzināt rezultātu, tomēr Sevastova pēc nonākšanas iedzinējos ar 15:40 atspēlēja divas breikbumbas un palika vadībā ar vienu breiku. Identiskā situācijā Sevastova nonāca pie savas nākamās serves, taču šoreiz pēc atspēlēšanās Zīgemunda tika pie vēl vienas breikbumbas, kas tika izmantota, pretiniecei panākot neizšķirtu 4-4.

Pavisam smags izvērtās nākamais geims, kas ilga 15 minūtes un kurā astoņas reizes rezultāts bija “vienādi”, taču Sevastova ar trešo breikbumbu pielika tam punktu un panāca 5-4. Latvijas tenisiste ieguva tiesības servēt par uzvaru setā, ko arī izmantoja, pretinieci pārspējot ar tikai vienu zaudētu izspēli.

Otrā seta ievadā liepājnieces atņēma Zīgemundai servi, taču mājiniece nākamajā geimā revanšējās. Vēl vienā garā geimā Sevastova ar ceturto breikbumbu otro reizi setā atņēma pretinieces servi un panāca 2-1. Latvijas tenisiste bija uz viļņa un uzvarēja nākamos divus geimus, katrā no tiem zaudēdama tikai vienu izspēli.

Sesto geimu Latvijas pirmā rakete uzvarēja “tīri” un panāca jau 5-1. Zaudētais nākamais geims nedaudz apturēja Sevastovas veiksmīgo sēriju, bet pie savas serves viņa neizmantoja divas mačbumbas, kas pretiniecei ļāva samazināt pārsvaru. Devītajā geimā Sevastova tika pie divām mačbumbām, izmantodama pirmo no tām un panākdama 6-3.

Abas tenisistes savā starpā spēkojušās trīs reizes, turklāt visi trīs mači notikuši uz māla seguma. 2016. gadā Bukarestes turnīra pusfinālā uzvarēja Sevastova, bet gadu vēlāk Zīgemunda revanšējās Čārlstonas turnīra ceturtdaļfinālā.

Jau ziņots, ka pirmajā kārtā Sevastova divu Latvijas zvaigžņu duelī ar rezultātu 6-2, 4-6, 6-0 uzvarēja Aļonu Ostapenku, kura ir planētas 29.rakete. Tikmēr Zīgemunda savā pirmās kārtas mačā ar 6-2, 6-2 pieveica ukrainieti Ļesju Curenko (WTA 26.).

Sevastova muguras traumas dēļ pagājušajā nedēļā nevarēja palīdzēt Latvijas izlasi pārspēlēs par vietu Federāciju kausa Pasaules pirmajā grupā, kur komanda piekāpās Vācijai. Tikmēr Ostapenko šajā divcīņā zaudēja abās vienspēlēs.

Sevastova Štutgartes turnīrā spēlē trešo reizi, līdz šim labāko rezultātu sasniedzot aizpērn, kad arī izdevās iekļūt ceturtdaļfinālā. Savukārt Zīgemunda savā mājas turnīrā spēlēja astoto reizi un ir šī turnīra 2017. gada čempione. Gadu pirms tam viņa, turnīru sākot no kvalifikācijas, aizcīnījās līdz finālam, kurā gan zaudēja Angelikai Kerberei.

Bez Šturtgartes turnīra titula Zīgemunda karjeras laikā triumfējusi arī sacensībās Bostadē.

Savukārt Ostapenko šodien ap plkst. 19 aizvadīs dubultspēļu turnīra ceturtdaļfināla maču. Ostapenko kopā ar kanādieti Gabrielu Dabrovski tiksies ar polieti Alicju Rosoļsku un šveicieti Belindu Benčiču.

Jau ziņots, ka pirmajā kārtā viņas ar 6-1, 6-2 sagrāva nīderlandieti Demi Šūrsu un vācieti Annu Lēnu Grēnefeldi.

Ostapenko pāriniece Dabrovski dubultspēļu reitingā ir augstajā 15.vietā, bet pērn bija pat septītā.

Ostapenko pirmdien šī turnīra ievadā uzvarēja “Turkish Airlines” taibreiku sacensībās-šovā, finālā pārspējot Benčiču.