Sevastova Monreālas ceturtdaļfinālā pārliecinoši zaudē Stīvensai

10/08/2018 22:22
Anastasija Sevastova, Sportazinas.com

Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Anastasija Sevastova piektdien kapitulēja amerikānietei Sloeinai Stīvensai Monreālas WTA “Premier” turnīra ceturtdaļfinālā.

Sevastova, kura WTA rangā ieņem 19.vietu, ar 2-6, 2-6, piekāpās pasaules rangā trešajā vietā esošajai Stīvensai.

Pirmajā setā Sevastova nespēja izrādīt nopietnu pretestību Stīvensai. Latvijas sportiste zaudēja piecus geimus pēc kārtas, turklāt trīsreiz tika nobreikota. Sevastova gan spēja uzvarēt sesto geimu, kad servēja amerikāniete, kā arī panākt 2-5 nākamajā geimā, tomēr Stīvensa atguvās un vairs nedeva iespējas savai pretiniecei pirmajā setā.

Otrajā setā Sevastova zaudēja pirmo divus geimus, taču tad īsu brīdi spēle ritēja punkts punktā. Rezultātam esot 3-2 Stīvensas labā, amerikāniete salauza spēles gaitu un uzvarēja trīs geimus pēc kārtas, kas viņai ļāva izcīnīt panākumu spēlē.

Sevastova par iekļūšanu turnīra astoņu labāko spēlētāju skaitā nopelnījusi 190 WTA ranga punktus, kas viņai pirmdien ļaus pakāpties par vienu pozīciju rangā.

Abām tenisistēm šī bija trešā savstarpējā spēle karjerā, pirmos divus mačus aizvadot pērn. Vispirms ASV atklātā čempionāta ceturtdaļfinālā sīvā cīņā ar 6-3, 3-6, 7-6 (7:4) uzvarēja Stīvensa, vēlāk arī triumfējot šajā turnīrā, kamēr sezonas noslēgumā “WTA Elite Trophy” turnīrā Sevastova revanšējās ar rezultātu 7-5, 6-3.

Stīvensa pusfinālā mērosies spēkiem ar ranga piektajā vietā esošās ukrainietes Eļinas Svitoļinas un beļģietes Elisas Mertensas, kura ir planētas 15.rakete, spēles uzvarētāju.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Sevastova pirmdien Monreālas WTA “Premier” sērijas turnīra pirmajā kārtā nepilnas stundas laikā ar rezultātu 6-1, 6-0 sagrāva Serbijas tenisisti Aleksandru Kruniču, kura WTA rangā ir 49.vietā, bet trešdien otrajā kārtā liepājniece atspēlēja divas mačbumbas un ar 4-6, 7-6 (11:9), 6-1 uzvarēja Riodežaneiro olimpisko spēļu čempioni Pudžu no Puertoriko, kura ieņem 70.pozīciju.

Savukārt ceturtdien astotdaļfinālā Latvijas tenisiste ar rezultātu 6-3, 7-6 (7:2) uzvarēja planētas desmito raketi Jūliju Gērgesu no Vācijas.

Tikmēr Stīvensa, kura turnīrā ir izlikta ar trešo numuru, pirmajā kārtā bija brīva, otrajā ar 6-0, 6-2 sagrāva ranga 191.vietā esošo Fransuāzu Abandu no Kanādas, bet astotdaļfinālā ar 6-2, 7-5 uzvarēja spānieti Karlu Svaresu-Navarro, kura atrodama ranga 27.vietā.

Šosezon Stīvensa ir izcīnījusi vienu WTA turnīru uzvarētājas titulu, martā triumfējot Maiami “Premier” sērijas turnīrā, izšķirošajā spēlē pārspējot Latvijas dāmu tenisa ranga līderi Aļonu Ostapenko. Tāpat viņa aizvadīja lielisku Francijas atklāto čempionātu, kur aizkļuva līdz finālam, tomēr izšķirošajā mačā zaudēja ranga līderei Simonai Halepai no Rumānijas.

Turpinājumā 25 gadus vecajai amerikānietei gan tik labi nav klājies, jo Vimbldonas čempionātā viņa kapitulēja jau pirmajā kārtā, bet pagājušajā nedēļā Vašingtonas WTA “International” sērijas turnīrā cieta neveiksmi otrās kārtas mačā. Tas gan netraucēja viņai jūlijā pakāpties uz trešo vietu planētas rangā, kas ir sportistes rekords. Pagājušo sezonu viņa noslēdza ranga 12.vietā, bet šogad ielauzās un nostiprinājās labāko desmitniekā.

Karjeras laikā Stīvensa izcīnījusi sešus WTA turnīru uzvarētājas titulus, kā jau minēts lielāko panākumu gūstot pērn Ņujorkā.

Šosezon Stīvensa ir izcīnījusi 22 uzvaras 33 spēlēs, kamēr Sevastova tikusi pie 30 panākumiem 44 dueļos.

Latvijas tenisiste aizpagājušajā nedēļā nepabeidza Maskavas WTA “International” sērijas turnīru, bet vēl pirms tam viņa triumfēja Bukarestes WTA “International” turnīrā, tiekot pie sava trešā WTA turnīru uzvarētājas titula karjerā.

Pērn šajā turnīrā, kas dāmām notika Toronto, Stīvensa tika līdz pusfinālam, bet Sevastova zaudēja pirmajā kārtā.

Kanādā notiekošā turnīra jeb “Rogers Cup” specifika ir tāda, ka pāra gados dāmas sacenšas Monreālā, bet nepāra gados Toronto. Savukārt vīri pāra gados spēlē Toronto, bet nepāra gados Monreālā.

Kā vēstīts, Latvijas dāmu tenisa līdere Aļona Ostapenko pirmās kārtas mačā ar rezultātu 7-6 (8:6), 1-6, 2-6 piekāpās Lielbritānijas šobrīd labākajai pārstāvei Johannai Kontai.

Sevastova trešdien pārī ar ukrainieti Eļinu Svitoļinu cieta zaudējumu šī paša turnīra dubultspēļu pirmajā kārtā, kamēr Ostapenko kopā ar Ludmilu Kičenoku no Ukrainas ceturtdien apstājās sacensību otrajā kārtā.