Sevastova: Negaidīju, ka pēc karjeras atsākšanas būšu ranga divdesmitniekā (+VIDEO)

11/05/2017 21:51

Latvijas dāmu tenisa ranga līdere Anastasija Sevastova pēc karjeras atsākšanas neesot gaidījusi, kas ielauzīsies WTA ranga divdesmitniekā, atzīst liepājniece.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Sevastova ceturtdien Madrides WTA “Premier” sērijas ceturtdaļfināla spēlē ļoti pārliecinoši servēja un ar rezultātu 6-3, 6-3 uzvarēja Kiki Bertensu no Nīderlandes, kura pērn spēlēja Francijas atklātā čempionāta pusfinālā.

“Atkal nebija jāatspēlē neviena breikmbumba. Lieliski. Esmu kaut kāds Ivo Karlovičs vai kas?” pēc uzvaras jokoja Sevastova.

Pusfinālā viņai būs jātiekas ar ranga astoto numuru Simonu Halepu, kurai nesen piekāpās Štutgartes WTA “Premier” turnīra ceturtdaļfinālā.

“Halepa ļoti labi pārvieto bumbiņu. Viņa liek skriet un maina virzienu. Turklāt viņa ļoti labi nāk pretī bumbiņām. Lai pieliktu punktu izspēlei ir jāsit 2-3 reizes, jo viņa ļoti labi atspēlē atpakaļ. Viss ir lieliski, turklāt pērn viņa šeit uzvarēja,” stāstīja Sevastova.

Pusfināla sasniegšana Sevastovai devusi 390 WTA ranga punktus un nākamajā nedēļā viņa pasaules rangā būs vismaz 18.pozīcijā, kas viņai būs jauns rekords.

“Kad atsāk karjeru un jāspēlē ITF turnīros, neviens neko tādu negaida. Pēc diviem gadiem WTA turnīros atrasties divdesmitniekā… Domāju, ka neviens to negaidīja, arī es,” skaidroja Sevastova.

Sacensībām Madridē ir “Premier Mandatory” kategorija, kas ir uzreiz aiz “Grand Slam” līmeņa. Sevastova šosezon pirmajos divos šīs kategorijas turnīros cieta zaudējumus jau pirmajās cīņās, bet iepriekšējo reizi šī līmeņa turnīra spēlē viņa bija uzvarējusi 2011.gadā Indianvelsā. Savukārt līdz šim vienīgo reizi ceturtdaļfinālu Sevastova šādā līmenī bija spējusi sasniegt 2010.gadā Pekinā, kad mačā par pusfinālu piekāpās mājinieku favorītei Na Li.

Sevastova sezonas sākumu aizvadīja viļņainām sekmēm – piecos turnīros zaudēja jau pirmajā mačā, vēl vienā otrajā, tomēr daudz punktu iekrāja par trešo kārtu Austrālijas atklātajā čempionātā un pusfinālu Dubaijas WTA “Premier” sacensībās. Savukārt māla sezonā Sevastova darbojas ļoti veiksmīgi un desmit mačos guvusi astoņus panākumus, turklāt pēdējos divos turnīros uzvarējusi četras ranga labākā divdesmitnieka tenisistes.

Zīmīgi, ka allaž ļoti spēcīgu sastāvu pulcējošajā Madrides turnīrā Sevastova piedalās pirmoreiz karjerā. Pērn viņa šajā laikā sacentās ITF turnīrā Slovākijā, aizkļūstot līdz finālam, tāpēc tagad bija jāaizstāv 85 ranga punkti.