Sevastova pārvar Francijas atklātā čempionāta pirmo kārtu

30/05/2017 20:52
Anastasija Sevastova, Sportazinas.com

Latvijas tenisa pirmā rakete Anastasija Sevastova otrdien Francijas atklātā čempionāta pirmās kārtas cīņā, nodemonstrējot pārliecinošu sniegumu, ar 6-2, 6-4 droši uzvarēja vācieti Anniku Beku.

Latvijas tenisistei, kura pasaules rangā atrodas 19.vietā, bet turnīrā ir izlikta ar 17.numuru, maču uzvarēja 67 minūšu laikā, ranga 71.raketei Bekai nedodot daudz iespēju. Par otrās kārtas sasniegšanu Sevastova nopelnījusi 70 WTA ranga punktus.

Abām tenisistēm šī bija trešā savstarpējā spēle, bet Sevastova izcīnīja pirmo uzvaru. Otrajā kārtā viņa tiksies ar talantīgo kanādieti Eižēniju Bušāru (WTA 57.), kura pirmās kārtas spēlē ar 2-6, 6-3, 6-2 uzvarēja japānieti Risu Ozaki (WTA 72.).

Sevastovai jau spēles sākumā piederēja liels pārsvars, jo pirmajos četros geimos, kuros Sevastova izmantoja divas breikbumbas, Beka spēja uzvarēt vien četrās izspēlēs.

Pēc pirmajiem četriem geimiem spēles gaita izlīdzinājās un Beka savā servē spēja tikt pie pirmajiem punktiem, taču arī Sevastova darbojās nevainojami un droši aizvadīja setu līdz uzvarai, vācietei tā arī netiekot pie breika iespējām. Pirmais sets ilga vien 27 minūtes.

Arī otrā seta sākums bija līdzvērtīgs, jo abas tenisistes apmainījās ar breikiem, piedevām Beka, pie Sevastovas serves esot iedzinējos ar 0:30, pēc tam uzvarēja četrās izspēlēs pēc kārtas, pirmo reizi mačā panākot neizšķirtu. Taču turpinājumā atkal dominēja Latvijas tenisiste, kura izcīnīja nākamos četrus punktus panākot 5-1. Tiesa, pēc tam Beka spēja saņemties un astotajā geimā viņa atspēlēja vienu mačbumbu, otro reizi spēlē gūstot punktu pretinieces servē, pēc tam panākot arī 4-5. Taču Sevastova mirkļa vājumu pārvarēja, “sausā” uzvarēja desmitajā geimā un visā spēlē kopumā svinēja drošu uzvaru.

Veiksmīgu māla sezonu aizvadošā Sevastova pirms divām nedēļām pirmo reizi karjerā iekļuva starp pasaules 20 labākajām ranga tenisistēm, pakāpjoties uz 18.vietu, bet tagad viņa ir deviņpadsmitā, kamēr Beka atrodama 71.pozīcijā.

Sevastova šosezon lēnām, bet nepārprotami veic kāpumu pasaules rangā. Gadu viņa uzsāka 34.pozīcijā, februārī pēc Dubaijas turnīra pirmoreiz iekļuva starp 25 labākajām, bet tagad tikusi arī divdesmitniekā. Tiesa, katrs nākamais kāpiens rangā Sevastovai būs grūts, jo no 18.pozīcijā esošās Kiki Bertensas viņu tagad šķir 230 punkti, bet 17.pozīcija ir 475 WTA ranga punktu attālumā.

Sevastova un Beka savā starpā līdz šim bija tikušās divas reizes, abos mačos uzvarot vācietei. Pirms pieciem gadiem Beka liepājnieci uzvarēja Versmoldā notikušajā ITF 50 000 sērijas turnīra finālā, bet pērn Latvijas tenisiste ar 6-2, 6-0 tika sagrauta Bostades WTA “International” tenisa turnīra otrajā kārtā.

Beka karjeras laikā uzvarējusi divos WTA turnīros, iepriekšējo titulu izcīnot 2015.gadā. Viņa ir 2012.gada Francijas atklātā čempionāta junioru turnīra uzvarētāja.

Sevastova māla sezonu aizvada ļoti veiksmīgi un 14 mačos guvusi desmit panākumus, turklāt pēdējos divos turnīros uzvarējusi četras ranga labākā divdesmitnieka tenisistes. Tikmēr Beka uz māla seguma aizvadījusi septiņus vienspēļu mačus, kuros cietusi piecus zaudējumus. Šosezon viņas labākais sasniegums ir Budapeštas WTA “International” sērijas turnīra ceturtdaļfināls.

Pērn Francijas atklātajā čempionātā Sevastova apstājās otrajā kārtā, bet Beka aizkļuva vienu kārtu tālāk. Sevastova “Grand Slam” turnīros starp izliktajām tenisistēm iekļuvusi otro reizi karjerā, kas nozīmē, ka pirmajos divos mačos nebūs jātiekas ar citām izliktajām tenisistēm.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas dāmu tenisa otrā rakete Aļona Ostapenko svētdien ar 4-6, 6-3, 6-2 vairāk nekā divas stundas ilgā cīņā apspēlēja ASV tenisisti Luisu Čiriko, gūstot pirmo uzvaru karjerā šajā turnīrā.

Nākamajā kārtā Ostapenko spēkosies ar Riodežaneiro olimpisko spēļu čempioni Moniku Puigu.

Sevastova Francijas atklātajā čempionātā piedalīsies arī dubultspēļu turnīrā, kur pārī ar Mendiju Minellu no Luksemburgas pirmajā kārtā trešdien spēkosies ar rumānieti Raluku Olaru un Olgu Savčuku no Ukrainas.

Savukārt Ostapenko, spēlējot duetā ar amerikānieti Rakelu Atavo, pirmajā kārtā tiksies ar savu principiālo sāncensi Darju Kasatkinu no Krievijas un viņas tautieti Irinu Hromačevu.

Tikmēr vīru turnīrā, Ernests Gulbis pirmajā kārtā pirmdien ar 3-6, 3-6, 3-6 piekāpās planētas astotajai raketei Marinam Čiličam. Gulbis ATP rangā ir vien 230.pozīcijā, kas viņam ir zemākā kopš profesionālās karjeras paša sākuma, bet pēc divām nedēļām viņš pasaules rangā atkritīs uz sesto simtu, zaudējot valsts pirmās raketes godu.