Sevastova uzvar ASV tenisisti Risku, sasniedzot prestižā Dubaijas turnīra astotdaļfinālu

21/02/2017 19:52
Anastasija Sevastova - Tenis - WTA - Sportazinas.com

Dubaija, 21.febr., LETA. Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova otrdien Dubaijas WTA “Premier” sērijas turnīra otrās kārtas mačā ar rezultātu 6-4, 6-7 (3:7), 6-2 uzvarēja amerikānieti Elisoni Risku, sasniedzot prestižā turnīra astotdaļfinālu.

Sevastova garantējusi, ka nākamajā nedēļā pasaules rangā būs tuvu labāko trīsdesmitniekam un savas karjeras rekorda atkārtošanai. Sevastova dominēja lielāko daļu pirmā un trešā seta, bet otrais aizritēja ļoti līdzīgi un tajā amerikāniete triumfēja taibreikā.

Cīņā par vietu ceturtdaļfinālā Sevastova trešdien samēros spēkus ar ranga 57.pozīcijā esošo ķīnieti Šuai Penu.

Aizvadītās spēles ievadā dominēja serves uzņēmējas, šādi uzvarot pirmajos trijos geimos. Turpinājumā ceturtajā geimā Riska pie pretinieces serves ieguva pat četras breikbumbas, bet Latvijas tenisiste smagā cīņā atspēlējās un vēl pēc brīža jau pārņēma vadību ar 4-1, kas pretiniecei lika aicināt kortā treneri. Turpinājumā Latvijas sportiste panāca arī 5-1, bet astotajā geimā pieļāva vairākas dubultkļūdas un neizmantoja divas setbumbas, Riskai spēlējot arvien pārliecinošāk.

Desmitais geims pie rezultāta 5-4 bija ļoti ilgs, bet Sevastova nepadevās un ar sesto setbumbu beidzot nodrošināja panākumu setā.

Starp setiem Sevastova pieprasīja medicīnisko pārtraukumu, bet otrais sets jau aizritēja pēc pilnīgi pretēja scenārija – tenisistēm seta laikā tā arī nebija breika iespēju un rezultāts tikai divas reizes bija “vienādi”, tam notiekot pie Latvijas sportistes serves. Sekojošo taibreiku Riska sāka ar uzvarām pirmajās divās izspēlēs, tomēr, sportistēm mainoties laukuma pusēm, rezultāts jau bija neizšķirts 3:3. Turpinājumā gan Sevastova zaudēja izspēli pie savas serves un brīdi vēlāk cieta neveiksmi taibreikā ar 3:7.

Tā kā Dubaijā jau bija vakars, trešais sets tika pārcelts uz citu kortu, kas bija gaišāks, un tam sekmīgāk pielāgojās Sevastova, kura spēlēja daudz pārliecinošāk. Vispirms sportiste izvirzījās vadībā ar 3-0, bet sestajā geimā vēlreiz lauza pretinieces servi. Tomēr jau otro reizi mačā Sevastova pie rezultāta 5-1 nespēja izservēt maču un Riska izmantoja pirmo breikbumbu divu setu laikā. Tādas vaļības kā pirmajā setā Sevastova vairs neatļāvās un septītajā geimā ar otro mačbumbu nodrošināja panākumu.

Iekļūšana astotdaļfinālā Latvijas sportistei devusi 105 WTA ranga punktus un nākamajā nedēļā viņa būs tuvu savam karjeras rekordam pasaules rangā – trīsdesmitajai pozīcijai.

Trešajā kārtā Sevastova tiksies ar Penu, kura otrdien ar 6-3, 6-2 droši apspēlēja sacensību devīto raketi čehieti Barboru Strīcovu, kas rangā atrodas 20.pozīcijā. Sevastovas un Penas mačs notiks trešdien un varētu sākties ap plkst.12 pēc Latvijas laika. Pena mēneša sākumā spēlēja finālā WTA turnīrā Taipejā, bet ar Sevastovu viņa karjeras laikā tikusies divos mačos un abas reizes 2010.gadā zaudējusi.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka šonedēļ WTA ranga 35.vietā esošā Sevastova svētdien pirmās kārtas cīņā ar 6-1, 7-5 uzvarēja rumānieti Irinu Begu, kura rangā ir 28.vietā. Pirms tam šogad Sevastova nebija uzvarējusi pretinieces, kas rangā ir augstāk par 80.vietu, tiesa, Begu pašlaik ir ļoti sliktā sportiskajā formā.

Savukārt Riska turnīru sāka pirmdienas vakarā ar 6-4, 6-4 uzvarot savu tautieti Koko Vandeveju. Riska rangā atrodas trīs pozīcijas aiz Sevastovas, kamēr Vandeveja ir 21.vietā.

Līdz ar to pirms spēles ar Sevastovu Riskai bija daudz mazāk laika atpūtai nekā pretiniecei.

Sevastova un Riska iepriekš savā starpā bija tikušās vienu reizi, kad 2013.gada Patajas WTA “International” sērijas turnīra kvalifikācijas izšķirošajā kārtā ar 4-6, 7-5, 7-6 (8:6) sīvā cīņā uzvarēja Sevastova, trešajā setā atspēlējoties no 2-5 deficīta.

Riska sezonu iesākusi ļoti labi, jo janvāra sākumā viņa otro gadu pēc kārtas aizkļuva līdz finālam Šeņdžeņas WTA “International” turnīrā, kur gan zaudēja čehietei Kateržinai Sinjakovai. Pēc tam amerikāniete aizkļuva līdz trešajai kārtai Austrālijas atklātajā čempionātā, kā arī guva vienu uzvaru Federāciju kausa izcīņas Pasaules grupā, palīdzot ASV izlasei pārspēt Vāciju un tikt turnīra pusfinālā. Līdz ar to sezonas pirmajos desmit mačos pirms otrdienas cīņas sportiste bija izcīnījusi astoņas uzvaras, kamēr Sevastovai tagad ir pieci panākumi desmit spēlēs.

Karjeras laikā Riska ir izcīnījusi vienu WTA raudzes turnīru uzvarētājas titulu, 2014.gadā triumfējot Tiaņdzjiņas WTA “International” turnīrā. Zīmīgi, ka pērn oktobrī viņa šajā turnīrā aizkļuva līdz finālam, taču zaudēja, bet WTA turnīru izšķirošajās cīņās viņai karjerā kopā ir četras neveiksmes.

Pērn Riska neveiksmīgi spēlēja “Grand Slam” turnīros, kur vienspēlēs netika pie uzvarām.

Pagājušajā nedēļā Sevastova piedzīvoja neveiksmi Dohas WTA “Premier” turnīra pirmās kārtas spēlē, jo ar 5-7, 4-6 piekāpās titulētajai austrālietei Samantai Stosurai. Savukārt pirms tam viņa, ierodoties Austrālijas atklātajā čempionātā bija zaudējusi septiņās spēlēs pēc kārtas, tomēr šī gada pirmo “Grand Slam” turnīru aizvadīja veiksmīgi un tika līdz trešajai kārtai, kurā piekāpās stiprajai spānietei Garvinjei Mugurusai. Turpinājumā atkal sekoja divi zaudējumi.

Sevastova iepriekš Dubaijā otrajā kārtā spēlējusi arī 2010. un 2011.gadā, bet pērn šajā nedēļā Dohā viņa pārvarēja kvalifikāciju un zaudēja pamatturnīra pirmajā kārtā, tāpēc šonedēļ sportistei bija jāaizstāv 30 WTA ranga punkti.

LETA jau ziņoja, ka Dubaijas turnīra pirmajā kārtā neveiksmi piedzīvoja pasaules rangā šonedēļ 35.vietā esošā Aļona Ostapenko, kura svētdien ar 6-7 (1:7), 2-6 zaudēja ķīnietei Vanai Cjanai. Ostapenko līdz ar to neizdevās aizstāvēt pērn šajā nedēļā izcīnītos gandrīz 600 punktus par finālu šādas pat kategorijas sacensībās Dohā, kā dēļ viņa rangā atkāpsies par aptuveni 30 pozīcijām, līdz ar to Sevastova nākamnedēļ atgūs Latvijas dāmu tenisa pirmās raketes godu.

Abas Latvijas tenisistes Dubaijā turpina dalību dubultspēļu sacensībās. Ostapenko startē kopā ar kanādieti Gabrielu Dabrovski un otrdien jau sasniedza ceturtdaļfinālu, bet Sevastova pārī ar Luksemburgas pārstāvi Mendiju Minellu pārvarējusi pirmo kārtu.