Sevastova uzvar trešā seta taibreikā un iekļūst Maiami “WTA 1000” otrajā kārtā

25/03/2021 07:10
Anastasija Sevastova

Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Anastasija Sevastova trešdien Maiami “WTA 1000” turnīra pirmās kārtas spēlē ar rezultātu 6-1, 3-6, 7-6 (7:3) pārspēja serbieti Olgu Daniloviču. Sevastova WTA rangā ieņem 57.vietu, bet kvalifikāciju pārvarējusī Daniloviča ir 160.pozīcijā. Abas tenisistes savā starpā spēkojās pirmo reizi karjerā.

Otrās kārtas sasniegšana Latvijas tenisistei dod 35 WTA ranga punktus. Nākamajā kārtā viņa cīnīsies ar talantīgo amerikānieti Koko Gofu (WTA 36.), kurai piešķirts 31.numurs. Gofu liepājniece uzvarēja pērnā gada “US Open” pirmajā kārtā. Latvijas sportiste maču sāka ar zaudētu geimu pie pretinieces serves, bet uzvarēja nākamajos sešos geimos, tajā skaitā trīsreiz nobreikojot Daniloviču – 6-1 pirmajā setā. Otro setu Sevastova iesāka ar divām zaudētām servēm un nonāca iedzinējos ar 0-3. Seta turpinājumā tenisistes apmainījās diviem breikiem, serbietei uzvarot ar 6-3.

Trešā seta ievadā Daniloviča atspēlēja breikbumbu un pirmajos piecos geimos uzvarēja servētājas. Sestajā geimā Serbijas tenisiste lauza Sevastovas servi un turpinājumā panāca 5-2 – rezultātu, pie kura nākamais uzvarētais geims dotu panākumu arī mačā.  Devītajā geimā Sevastova ar breiku izlīdzināja spēles gaitu un pēc 12 geimiem rezultāts bija 6-6, tādējādi seta un mača uzvarētāja tika noskaidrota taibreikā. Tajā liepājniece ieguva vadību ar 3:0 un beigās uzvarēja ar 7:3.

Sevastova savu līdz šim pēdējo spēli aizvadīja marta sākumā, kad apstājās Dubaijas “WTA 1000” raudzes turnīra otrajā kārtā. Savukārt Daniloviča pirms spēlēšanas Maiami nepārvarēja kvalifikāciju turnīros Lionā un Melburnā.  Sevastovai kopš pērnā gada sākuma nav izdevies demonstrēt stabilu sniegumu WTA tūrē, kur viņa uzvarējusi tikai sešās no pēdējām 19 spēlēm. Šajā sezonā viņai ir piecas uzvaras un seši zaudējumi, bet pretiniecei – sešas uzvaras un pieci zaudējumi. Sevastova karjeras laikā izcīnījusi četras WTA trofejas, bet Danilovičai ir viens panākums, kas gūts 2018.gadā “Moscow River Cup”.

Jau ziņots, ka Aļona Ostapenko trešdien Maiami “WTA 1000” turnīra pirmās kārtas spēlē ar rezultātu 6-4, 6-7 (4:7), 6-1 uzvarēja ķīnieti Sjijui Vanu. Turnīrs Maiami uz cietā seguma norisināsies līdz 3.aprīlim. Sacensību kopējais balvu fonds mērāms 3,2 miljonu ASV dolāru apmērā. Decembrī Sieviešu tenisa asociācija (WTA) līdz ar zīmola atjaunošanu veica arī izmaiņas tās rīkoto turnīru kategoriju nosaukumos. Izmaiņas veiktas sadarbībā ar Tenisa profesionāļu asociāciju (ATP), lai sporta veida augstākajā līmenī būtu līdzjutējiem saprotama sacensību struktūra. Sākot ar 2021.gadu, WTA rīkotajos turnīros augstākais līmenis ir WTA 1000 (iepriekš – “Premier Mandatory” un “Premier 5”), tam seko WTA 500 (“Premier 700”), WTA 250 (“International”) un WTA 125 (125 K) līmeņi. Turnīros iegūstamie punkti un naudas prēmijas palikuši tie paši, kas iepriekš.